مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

تاریخ ارسال نوشته: 16 فوریه 2020
ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح داده و داوطلبان می توانند با خیال راحت ثبت نام خود را به مشاورین درخت دانش بسپارند. ثبت نام مدارس تیزهوشان دوه اول و دوم دبیرستان آغاز شد. در متن زیر به ترتیب به تحلیل ثبت نام و شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان می پردازیم.

 • آزمون ورودی مدارس دوره اول و دوم متوسطه استعدادهای درخشان
 • مهلت ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰
 • زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۹۹-۰۰
 • تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان ۹۹-۰۰
 • مراحل ثبت نام داوطلبان آزمون تیزهوشان
 • شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ۹۹-۰۰
 • سوالات آزمون پایه دهم تیزهوشان
 • زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان
 • نحوه پرداخت هزینه آزمون تیزهوشان ۹۹

آزمون ورودی مدارس دوره ی اول و دوم متوسّطۀ استعدادهای درخشان به منظور شناسايي و جذب دانش آموزان مستعد جهت ادامۀ تحصيل در مدارس استعدادهاي درخشان دوره اول و دوم متوسطه و  در ۱۳۹۹-۱۴۰۰راستاي  اجراي مصوّبات شوراي عالي آموزش و پرورش، آزمون ورودي استعدادهاي درخشان  براي سال تحصيلي برگزار مي شود.

به داوطلبان گرامي توصيه مي  شود مطالب اين مقاله و راهنماي تکميل نمون برگ تقاضانامۀ ثبت نام را با  دقّت مطالعه کرده و با اطّلاع کامل، نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون  مذکور اقدام گردد. توجه : آزمون هاي مذکور براي دانش آموزان مدارس داخل و خارج از کشور به صورت هم زمان برگزار خواهد شد. مسئوليت اطلاع رساني به دانش آموزان مدارس خارج از کشور در خصوص ثبت نام و شرکت در آزمون بر عهده مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور است.

مهلت ثبت نام مدارس تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰

همانطور که در سایت اطلاع رسانی تیزهوشان ( hoosh.medu.ir ) اعلام شده و دفترچه ثبت نام منتشر شده است ثبت نام آزمون تیزهوششان از تاریخ ۲۶/۱۱/۹۹ تا رز دوشنبه مورخ ۰۳/۱۱/۹۹ ادامه خواهد داشت.

نکته قابل توجه در باب موضوع ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان تمامی اطلاعات و مشخصات مدارس تیزهوشان هنگام ثبت نام در سایت قابل مشاهده خواهد بود. ثبت نام به صورتی اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و بعد از دریافت کد عبور همگام از مدیر مدرسه تمامی داوطلبانی که واجد شرایط هستند می توانند در آزمون تیزهوشان ثبت نام کنند.

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰

کارت ورود به جلسه آزمون استعداد های درخشان هفتم و تکمیل ظرفیتت پایه دهم در تاریخ ۰۱/۰۱/۱۳۹۹ در سایت آزمون منتشر و داوطلبان می توانند برای دریاافت کارت ورود به جلسه و  اطلاعات بیشتر با مشاورین درخت دانش در ارتباط باشند.

قبل از مطالعه کامل مقاله برای اطلاعات بیشتر در باب موضوع های تحصیلی و نحوه پیشرفت و موفقیت در آزمون های تیزهوشان می توانید پربازدیدترین مقالات مارا مطلعه نمایید و بر روی لینک هر کدام کلیک نمایید:

نحوه تست زنی در آزمون تیزهوشان

برنامه ریزی درسی تیزهوشان

افزایش خلاقیت تیزهوشان

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان

شرایط مدارس تیزهوشان

تاثیر تغذیه در پیشرفت درسی دانش آموزان تیزهوش

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان

شرکت در کلاس های فوق العاده تیزهوشان

مراحل مرور و مطالعه خوب درسی تیزهوشان

تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰

سنجش پایه هفتم دانش آموزان داخل و خارج کشور در تاریخ ۴/۲/۹۹ ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد و برای داوطلبان پایه دهم ساعت ۱۴ بعدازظهر روز پنجشنبه ۰۴/۰۲/۹۹ برگزار خواهد شد. یادآوری در باب موضوع زمان برگزاری و تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه از طریق راههای ارتباطی زیر اطلاع رسانی خواهد شد.

مراحل ثبت نام داوطلبان آزمون تیزهوشان

 • در زیر مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان را مشاهده می نمایید.
 • تکمیل نمون برگ اینترنتی تقاضانامه ثبت نام
 • بارگذاری فایل عکس اسکن شده در فرمت جی پی جی
 • پرداخت وجه در فروردین ماه انجام خواهد شد در صورتی که برای پرداخت مشکلی داشتید بعدا اطلاع رسانی خواهد شد. مبلغ و هزینه ثبت نام ۲۵ هزارتومان خواهد بود و دریافت هر گونه مبلغ اضفی غیرقانونی و مواظب کلاهبرداری در این زمینه باشید.
 • ثبت نام اولیه و دریافت کدرهگیری اولیه الزامی است.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

داشتن تابعیت ایرانی

ثبت نام اتباع غیرایرانی تابع بخشننامه

کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم و کسب مقیاس خیلی خوب در نوبت اول پایه ششم ( در صورتی که یک عنوان درسی مقیاس خوب باشد ثبت نام وی بلامانع می باشد.

داشتن حداقل معدل کل سالانه پایه هشتم سال ۹۷-۹۸ جهت ثبت نام ورودی پایه دهم

توجه:  دانش آموزان پايه نهم مدارس استعدادهاي درخشان از شرکت در آزمون ورودي معاف هستند. پذيرش نهايي اين دسته از دانش آموزان در مدارس استعداده اي درخشان مطابق   ۱۳۹۸-۱۳۹۹آموزان در پايه دهم ، منوط به احراز شرايط ادامه تحصيل در پايه نهم سال تحصيلي است.  ۰۳۱۱/۱۱/۱۰ مصوبه شانزدهمين جلسه کميسيون معين شوراي عالي آموزش و پرورش

مشاورین تحصیلی درخت دانش در تمامی مراحل ثبت نام همراه شما عزیزان خواهند بود.

شماره تماس با مشاورین درخت دانش: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس از طریق تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد

ویژگی ابزار سنجش پایه هفتم

محتوای سنجش پایه هفتم شامل:

 • هوش
 • استعداد
 • خلاقیت

می باشد.

مواد امتحانی آزمون پایه دهم

مواد امتحانی پایه دهم شامل استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی می باشد. ۵۰ درصد آزمون استعداد تحصیلی و ۵۰ درصد آزمون استعداد تحلیلی می باشد. پاسخ های غلط یک نمره منفی خواهد داشت.

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

در جدول زیر ضرایب دروسی امتحانی پایه دهم با منابع دروس را می توانید مشاهده نمایید.

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال 99

 

– سؤالات استعداد تحليلي به  شيوه چهارگزينه اي (فقط با يک پاسخ درست تر) به منظور ارزيابي توانايي تحليل، ريشه يابي، طبقه بندي، سازماندهي مطالب و مباحث گوناگون، طراحي مي شود.

– سؤالات استعداد تحصيلي، به شيوه چهارگزينهاي (فقط با يک پاسخ درست تر) در سطح محتوواي کتابهاي درسي، با تأکيد بر سطوح بالاي شناختي، تلفيق دانش، مفاهيم و مهارتهاي دو يا چند ماده درسي در برخي از سؤالات، طرحي مي شود.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاورین مجرب درخت دانش در تمامی مراحل ثبت نام آزمون تیزهوشان سال تحصیلی ۹۹-۴۰۰ ، برنامه ریزی درسی تیزهوشان، معرفی منابع آزمون تیزهوشان، مشاوره و برنامه ریزی درسی همراه شما خواهند بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راههای ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید. با آرزوی مموفقیت برای تمامی داوطلبان آزمون استعدادهای درخشان دوره دبیرستان اول و دوم

اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

کانال تلگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

هیچ نظری وجود ندارد