مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم

تاریخ ارسال نوشته: 8 اکتبر 2018
تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم به معنای تکمیل نمودن ظرفیت رشته هایی است که هنوز ظرفیت برای پذیرش دارند و یا رشته هایی که دانشگاه ها جدید وارد لیست رشته های خود کرده اند داوطلبان می توانند انتخاب نموده و در صورت قبولی در ترم دوم یا همان بهمن نیمسال دوم شروع به تحصیل نمایند و یا رشته خود را در این نیمسال تغییر دهند که در این مقاله کامل به تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون و همچنین ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور آزاد نیمسال دوم ۹۸ می پردازیم.

ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۸-۹۹

امسال در اطلاعیه ۲۳ آبان ماه ۹۸ سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در ۲۸ مرداد ماه دفترچه آنها منتشر شده و داوطلبانی که به هر دلیلی هنوز در رشته دلخواه خود وارد دانشگاه نشده اند، قصد تغییر رشته و دانشگاه دارند و … می تانند در این تکمیل ظرفیت بدون آزمون شرکت نمایند این بدان معناست که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم امسال بهمن ۹۸ در قالب تکمیل ظرفیت خواهد بود.

توصیه می شود: جون امسال برای ترم بهمن و نیمسال دوم تکمیل ظرفیت بر اساس معدل خواهد بود، و امکان مردودی در رشته ها وجود دارد، برای انجام تمامی مراحل ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور بهمن ماه به صورت تلفنی(ارسال مدارک به تلگرام و واتساپ) و حضوری، معرفی رشته های جدید و بازارکار آنها، باچه معدلی چه رشته هایی و … می توانید با کارشناسان بدون کنکور درخت دانش از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کد گیری و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

زمان شروع ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بدون کنکور نیمسال دوم بهمن ۹۸-۹۹

زمانن تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بدون کنکور و یا به عبارتی دیگر ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۸-۹۹ برای مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته از ۹۸/۰۸/۲۸ و برای کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته به ترتیب ۳۰ آبان ماه و ۲ آذر ماه ۹۸ می باشد و مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون آزمون آزاد تا اواخر دی ماه می باشد.

توصیه می شود: برای اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل ظرفیت رشته های غیر پزشکی، تکمیل ظرفیت بدون آزمون بهمن ماه، شرایط ورود بر اساس معدل، رشته های پزشکی بدون کنکور تکمیل ظرفیت و … می توانید با مشاوران مجرب درخت دانش با شماره گیری شماره  ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت منزل در تماس باشید.

“تکمیل ظرفیت شانس قبولی دوباره و همچنین تغییر رشته در دانشگاه آزاد بدون کنکور می باشد”

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۸-۹۹

بسیاری از داوطلبین که سوالات زیادی در ذهن خود دارند با مشاوران کا تماس گرفته و در مورد نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون آزاد که شامل ۸۵% رشته های با آزمون نیز خواهد شد این سوال را از کارشناسان درخت دانش می پرسند که نحوه ثبت نام بر چه اساسی و چگونه است؟ مراحل گام به گام نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸-۹۹ به چه صورتی است؟ سایت ثبت نام و ..؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه به این سوالات پاسخ دهیم باید گفت که ثبت نام رشته های بدون کنکور در تکمیل ظرفیت نیمسال دوم بر اساس معدل کتبی و کل دیپلم بوده و ثبت نام و انتخاب رشته های ۶ مرحله ای در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم  که در انتهای مقاله لینک آن را قرار داده ایم انجام خواهد گرفت که توصیه جدی به داوطلبان این است برای قبولی حتما با مشاوران درخت دانش در تماس باشید.

چه کسانی می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ترم بهمن ۹۸ ثبت نام نمایند؟

برای شرکت و ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون نیمسال دوم دانشگاه آزاد تمامی افرادی که مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی – کاردانی و کارشناسی بسته به مقطع احتمالی و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ دارا باشند می توانند در این مرحله از تکمیل ظرفیت ثبت نام نمایند و اما برای رشته های با آزمون:

تمامی افرادی که در کنکور سراسری ۹۸ شرکت نموده باشند در صورتی که حتی در مرحله انتخاب رشته اقدام نکرده باشند نیز می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۸-۹۹ شرکت و در صورت پذیرفته شدن در بهمن ۹۸-۹۹ در کلاس حضور یابند، این انتخاب رشته تکمیل ظرفیت فرصت مجدد برای کسانی است که انتخاب رشته نموده اما به دلیل متعددی در رشته پذیرفته شده دانشگاه آزاد تمایلی به ادامه تحصیل ندارند، این افراد می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بهمن ماه دانشگاه آزاد ۹۸-۹۹ شرکت نموده و با علاقه به رشته های انتخابی دست به انتخابی دوباره در سایت azmoon.org دانشگاه آزاد بزنند.

“انتقالی یا تغییر رشته با تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم”

تعداد رشته های انتخابی هر فرد در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال ۹۸-۹۹؟

تعداد انتخاب های هر داوطلب در گروه آزمایشی امتحانی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۸-۹۹  فقط ۲۰ تاست، پس لازم است هر داوطلب انتخاب های خود را با مشورت و مشاوره از مشاوران آگاه انتخاب نماید تا فرصت دوباره و شانس قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خود را از دست ندهد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۸ چیست؟

عبارت تکمیل ظرفیت دقیقا برابر با این عبارت است که هر دانشگاه در رشته های خاص ظرفیت به خصوصی دارد و تا پر شدن تعداد صندلی ها توسط متقاضیان ثبت نام به عمل می آورد، یعنی اگر دانشگاهی برای ورودی نیمسال دوم بهمن ماه ۹۸-۹۹، ۴۰ نفر پذیرش اعلام کرده، تا پر شدن ۴۰ نفر داوطلب ثبت نام را ادامه خواهد داد، اگر کسی در انتخاب رشته خود نتوانسته باشد رشته مورد علاقه و مدنظر خود را چه با کنکور و وچه بدون آزمون قبول شود می تواند:

منتظر انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت نیمسال دوم بهمن ۹۸ بماند تا ببیند آیا رشته مورد علاقه او در تعداد مورد نظر ظرفیتش تکمیل شده یا اینکه شانس دیگری برای داوطلبان علاقه مند باقی مانده و برای بار دیگر می توانند بخت آزمایی کنند. اگر دانشگاه مورد نظر در مثال بالا چهار صندلی خالی دارد، پس برای ۴ نفر دیگر اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می کند.

نحوه پذیرش تکمیل ظرفیت آزاد نیمسال دوم ۹۸-۹۹

افرادی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیمسال دوم ترم بهمن ۹۸ شرکت می کنند به ترتیب رتبه و تراز کسب شده در کنکور ۹۸ تا سقف تعیین شده انتخاب می شوند. به این ترتیب که افرادی که رتبه های بهتری از بین متقاضیان هر رشته در تکمیل ظرفیت دارند، در اولویت پذیرش قرار می گیرند مثلا ۴ نفر رتبه برتر متقاضی هر رشته برای صندلی های خالی آن رشته در مثال بالا پذیرش می شوند.

نکته مهم برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ورودی بهمن ۹۸-۹۹ این است که داوطلبانی که در رشته انتخابی تکمیل ظرفیت خود پذیرفته می شوند ، لازم است که در آن رشته ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند و دیگر نمی توانند در رشته اولی پذیرفته شده  قبل از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد خود ادامه تحصیل دهند، اما در صورت پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۸-۹۹ مشاوران درخت دانش خود می توانند از بین رشته قبولی تکمیل ظرفیت یا دانشگاه سراسری، غیر انتفاعی، پیام نور خود انتخاب نمایند. اما قبولی قبلی دانشگاه آزاد او لغو خواهد شد.

ذخیره انتخاب رشته چیست؟

افرادی که در کارنامه دانشگاه آزاد خود عبارت ذخیره را مشاهده نموده اند، با حضور در دانشگاه معرفی شده برگه مخصوص علاقه مندی در رشته مورد نظر خود را اعلام نماید. در اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه مورد نظر پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب را بر اساس رتبه کسب شده اعلام می نماید. که در سال گذشته مواردی در کارنامه دانشگاه آزاد وجود داشت که عبارت ذخیره در آنها درج شده بود و در تکمیل ظرفیت ذخیره دانشگاه آزاد بدون آزمون پذیرفته شدند.

مشاوره تحصیلی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد درخت دانش

مشاوران با تجربه و آگاه درخت دانش با اطلاعات کامل درباره تکمیل ظرفیت، شانس قبولی هر رتبه در رشته مورد دلخواه در تکمیل ظرفیت، زمان شروع تکمیل ظرفیت، شهریه دانشگاه آزاد، برنامه ریزی کنکور ۹۸ و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و منابع کنکور ۹۹ و … آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات داوطلبان گرامی می باشد. کافی است با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کدگیری و از طریق تلفن ثابت شماره گیری نمایید، برای عضویت در خبر نامه درخت دانش http://t.me/derakhtedanesh1 آیدی لینک کانال را کپی نمایید و برای ورود به سایت ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دانشکاه آزاد وارد لینک azmoon.org شوید.

 

29 نظر