مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

تراز نمره قبولی پزشکی

تاریخ ارسال نوشته: 14 جولای 2018
تراز نمره قبولی پزشکی
 • تراز نمره قبولی پزشکی یا رتبه آخرین نفر قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی!؟(مطالعه مقاله)
 • انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ را چگونه انجام دهیم؟(۸ فاکتور مهم انتخاب رشته!!)
 • تراز نمره قبولی پزشکی کنکور سراسری ۹۸ ؟(انتهای مقاله)
 • آخرین نمره و تراز قبولی پزشکی تهران؟(مطالعه مقاله)
 • و …؟؟؟

تراز نمره قبولی پزشکی

تراز نمره قبولی پزشکی ۹۸

برای اطلاع از آخرین رتبه و تراز امسال ۹۸ و همچنین نحوه انتخاب رشته و تاریخ اعلام نتایج اولیه  و نهایی می توانید مطالعه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ مطالعه نمایید.

تراز نمره قبولی پزشکی ۹۸

رشته ی پزشکی پر طرفدار ترین رشته در بین داوطلبان رشته های تجربی با رتبه مورد نیاز می باشد دلیل این موضوع  شاید در جایگاه خاص یک پزشک در جامعه باشد و شاید هم وضعیت مناسب کاری و درامد پزشکی باشد خیلی ها هم از همان کودکی با رویای یک پزشک موفق شدن بزرگ شده اند و فارغ از تمام محاسن پزشکی به دلیل علاقه ی شخصی می خواهند وارد این رشته با تراز نمره قبولی پزشکی مورد نیاز شوند.

به هر حال رقابت در بین داوطلبان انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸ بر سر رشته پزشکی با آزمون و پزشکی بدون کنکور بسیار زیاد است و قطعا داوطلبان کنکور ۹۸ امسال می خواهند بدانند که در سال های گذ شته داوطلبان با چه رتبه و تراز و درصدهایی توانسته اند وارد دانشکده های پزشکی شوند در این مقاله می خواهیم شما را در پاسخ به این سوال یاری کنیم.(تراز نمره قبولی پزشکی)

معرفی رشته های پزشکی 

نظام آموزش پزشکی شامل ۴ دوره ی علوم پایه ,فیزیو پا تو لوژی , کارآموزی بالینی وکار ورزی بالینی است دوره ی علوم پایه است شامل ۵ ترم تحصیلی است که سپس از پایان این ۵ ترم یک امتحان جامع علوم پایه پزشکی از تمامی دانشجویان در سراسر دانشگاه های علوم پزشکی  کشور گرفته می شود وکسانی که بتوانند در این آزمون نمره ی ۱۰به بالا را کسب کنند می توانند در دوره ی بعدی که فیزیوپاتولوژی است شرکت نمایند.

این دوره شامل ۳۱ واحد درسی است ودر دو ترم انجام می شود نمره ی دانشجو در پایان این دو ترم باید حداقل باشد تا بتواند وارد دوره یکار آموزی شود و در صورتی که دانشجو در بعضی از درس ها نمره ی زیر ۱۲ بیاورد باید مجددا آنها را بخواند و امتحان دهد.

داوطلبین عزیز رشته های بدون کنکور تجربی و با کنکور برای شرایط پذیرش رشته های پزشکی و جدید ترین اطلاعات از زمان ثبت نام و شرایط ورود به هر کدام از رشته ها، تراز قبولی دانشگاه آزاد و میانگین درصد ها و … می توانند با مشاوران درخت دانش از طریق شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایند

تراز نمره قبولی پزشکی

آخرین تراز نمره قبولی پزشکی کنکور سال گذشته ۹۷

طبق آمار سال ۹۷ با رتبه ی ۲۵۰ منطقه ۲ و رتبه ی کشوری ۵۰۰ توانسته در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رشته ی پزشکی قبول شود و داوطلب دیگری در همان سال با رتبه  ۱۵۰۰ منطقه ۳ نیز وارد رشته  پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شده است.

بنابراین میبینیم که طیف قبولی در هر دانشگاه بر اساس تراز نمره قبولی پزشکی بسیار متنوع است و با توجه به تفاوت در ظرفیت پذیرش دانشگاه ها نمیتوان به طور قطع پیش بینی کرد که با رتبه ی قبولی شما در کنکور۹۷ چه رشته ای و در چه دانشگاهی میتوانید پذیرفته شوید اما آنچه که تقریبا میتوان پیش بینی کرد این است که تقریبا با رتبه های زیر۱۵۰۰ منطقه ی۱و۳ و زیر۲۰۰۰منطقه ی ۲ وارد رشته ی پزشکی شد اماتکرار میکنیم که این آمار نمیتواند دقیق و با قاطعیت باشد چراکه به عوامل مختلفی مربوط میشود مثلا امتیاز بومی بودن یک امتیاز خوب برای قبولی در رشته هایی است که گزینش آنها به صورت بومی گزینی است.

بنابراین اگر دو داوطلب داشته باشیم که با شرایط نسبتا یکسان یک دانشگاه را انتخاب نموده باشند قطعا اولویت با داوطلبی است که بومی این استان میباشد چراکه پذیرش پزشکی به صورت استانی است اما دیده شده که در شهرهایی که سطح دانشگاه آنها بالا است یک داوطلب با رتبه ی اندکی بیشتر با اینکه بومی بوده نتوانسته وارد آن دانشگاه شود ولی داوطلب دیگری با رتبه ی تقریبا مشابه در شهر دیگری به دلیل اینکه سطح دانشگاه بومی او پایین تر بوده توانسته است با امتیاز بومی گزینی در کدرشته محل مورد نظر پذیرفته شود.

رتبه آخرین نفر تراز قبولی رشته پزشکی کنکور سراسری ۹۷

در زیر آخرین تراز نمره قبولی پزشکی رتبه های سهمیه مناطق مختلف کشور را با نام دانشگاه قبولی را قرار داده ایم.

 • رتبه در منطقه ی۱: ۱۳۵۸ (علوم پزشکی جهرم)
 • رتبه در منطقه ی۱: ۱۲۴۸ (علوم پزشکی جندی شاپور اهواز)
 • رتبه در منطقه ی۲: ۱۹۴۹ (علوم پزشکی یاسوج)
 • رتبه در منطقه ی۲: ۱۸۴۶ (علوم پزشکی بقیه الله)
 • رتبه در منطقه ی۳: ۱۱۱۱ (علوم پزشکی کرمانشاه)
 • رتبه در منطقه ی۳: ۱۲۲۳ (علوم پزشکی کاشان)

رتبه آخرین نفر تراز قبولی دانشگاه پردیس خودگردان پزشکی ۹۷

در زیر آخرین تراز نمره قبولی پزشکی پردیس خودگردان ۹۷-۹۸ را قرار داده ایم.

 • رتبه در منطقه۱: ۱۲۸۶ (پردیس خودگردان علوم پزشکی شیراز)
 • رتبه در منطقه۲: ۱۹۱۲(پردیس خودگردان علوم پزشکی شیراز)
 • رتبه در منطقه۳: ۱۹۴۵ (پردیس خودگردان علوم پزشکی مشهد)

تراز نمره قبولی پزشکی دانشگاه آزاد ۹۷

با توجه به اینکه قبولی در دانشگاه آزاد بر اساس رتبه ی کشوری و تراز قبولی میباشد و سهمیه ی مناطق وجود ندارد (تراز نمره قبولی پزشکی) در اینجا به ذکر چند مورد از آخرین تراز نمره قبولی پزشکی دانشگاه آزاد میپردازیم:

 • تراز:۹۴۷۳ (دانشگاه آزاد تبریز)
 • تراز: ۹۳۴۵ (دانشگاه آزاد نجف آباد)
 • تراز: ۹۳۲۸ (دانشگاه آزاد کازرون)

اهمیت مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

امر انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از مهمترین تصمیماتی است که داوطلب در دوره تحصیلی خود باید انجام دهد، از این رو مشاوره انتخاب رشته کنکور ۹۸ درست و منطقی بر اساس نیازهای حال کشور(بازار کار) علاقه واستعدادیابی و غیره می تواند آینده هر کدام از داوطلبین کنکور سراسری را رقم بزند.

ما برای انتخاب رشته کنکور ۹۸، ۲۰ فاکتور داریم که همه باید بر اساس اولویت بررسی شوند و برای هر کدام از داوطلبین بر اساس رتبه منطقه در زیرگروه، رشته و دانشگاه مورد نظر،  ظرفیت رشته ها و دانشگاهها و … بتوانیم بهترین مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ را برای شما داوطلبین کنکور سراسری انجام داده به نحوی که هیچ یک از رشته ها و دانشگاهها نباشد که بررسی نکرده باشیم.

برای مشاوره انتخاب رشته آنلاین و مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ مجازی و حضوری، لیست رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد میتوانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید.

توجه: افرادی که تمایل به مشاوره حضوری دارند جهت تعیین زمان و رزرو وقت مشاوره با شماره ۰۹۰۳۳۸۰۶۱۹۶ در تلگرام هماهنگی لازم را انجام دهند.

دوره علوم پایه پزشکی

هر دانشجوی پزشکی می بایست در طول ۵ سال دوره ی  علوم پایه و فیزیوپاتولوژی را پشت سر بگذارد. پس از کسب نمره ی قبولی در دوره ی فیزیوپاتولوژی داوطلب وارد دوره ی کاراموزی بالینی می شود. در این دوره دانشجویان قادر خواهند بود آموخته های خود در دوره های تئوری را با یافته های بالینی سنجیده و بتوانند از روی شواهد پزشکی موجود اقدامات لازم را برای بیمار انجام دهند. این دوره ۹۷ واحد است که در ۴ بخش اصلی انجام می شود و مسائل عمده ی پزشکی شامل جراحی , زنان, داخلی, و کودکان و چندین بخش فرعی به آنها به صورت عملی آموزش داده می شود.(تراز نمره قبولی پزشکی)

در این دوره دانشجویان میبایست با روش برخورد با بیمار, تهیه ی شرح حال بیمار و نحوه ی تشخیص و درمان آشنا شوند تا بتوانند در دوره ی کارورزی به بهترین نحو وضعیت بیمار را تشخیص داده و درمان را انجام دهند. نمره ی قبولی در دوره ی کاراموزی ۱۲ است ولی معدل کل دانشجو در پایان این دوره باید ۱۴ باشد و درصورتی که نمره ی دانشجو در دروسی زیر۱۴ باشد باید مجددا در این دروس امتحان دهد تا معدل کل او به۱۴ برسد.

امتحان جامع کارورزی

در پایان این دوره دانشجویان قبل از ورود به دوره ی کارورزی باید در امتحان جامع کارورزی شرکت نمایند و در صورت قبولی در این آزمون میتوانند در این آزمون میتوانند وارد دوره ی کارورزی شوند. دانشجویان حداقل ۴ مرتبه می توانند در این آزمون  شرکت نمایند و در صورتی که پس از۴ دوره قادر به قبولی نشوند میبایست تحصیلات خود را در یک رشته ی کارشناسی به دلخواه  خودشان ادامه دهند.

دوره ی کارورزی بالینی آخرین مرحله ی آموزش پزشکی است که ۶۴ واحد درسی می باشد و ۱۸ ماه به طول می انجامد. که در این دوره دانشجویان باید خودشان کلیه ی اقدامات لازم جهت تشخیص و درمان را با توجه به آموخته هایشان در مراحل قبلی انجام دهند تا برای شغل پزشکی آماده شوند. پس از پایان این دوره دانشجویان میبایست درس پایانامه را که یک درس۶ واحدی است پشت سر بگذارند و سپس با موفقیت فارغ التحصیل شوند.

کسب اطلاع از آخرین رتبه ی قبولی پزشکی۹۷ یا به طور کلی کسب اطلاع از آخرین رتبه ی قبولی پزشکی  در سال های گذشته در بسیاری از دانشگاه ها به طور مثال کسب اطلاع ار آخرین  رتبه ی قبولی پزشکی دانشگاه تهران میتواند به شما در انتخاب رشته ی هرچه بهتر یاری نماید.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

شما میتوانید برای کسب اطلاع بیشتر از آخرین رتبه ی وتراز نمره قبولی پزشکی, آخرین رتبه ی قبولی دانشگاه تهران و سایر دانشگاه ها , رتبه ی قبولی پزشکی دانشگاه آزاد, و اطلاع از درصد های قبولی پزشکی و هرگونه اطلاعاتی که در مورد انتخاب رشته ی۹۷ می خواهید با مشاورین مجرب ما با شماره ثابت و بدون پیش شماره به شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس حاصل فرمایید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

سایت انتخاب رشته رشته های پزشکی کنکور سراسری: sanjesh.org

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

6 نظر