hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

تحصیل رایگان در کانادا No ratings yet.

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

در اینجا چند سوال مطرح می شود، چرا تحصیل در کانادا را انتخاب می کنیم؟ تحصیل رایگان در کانادا از چه شرایطی برخوردار می باشد؟ راههای بورسیه شدن برای تحصیل در کانادا کدامند؟ در چه مقاطعی دانشجویان می توانند بورسیه شوند؟ شرایط بورسیه شدن چه می باشد؟ ویزای تحصیلی در کانادا را چگونه باید فراهم کرد؟  آیا زندگی در کانادا به راحتی امکان پذیر است؟ آیا ویزای تحصیلی به راحتی برای تحصیل در کانادا فراهم می شود؟ و خیلی از سوالهای دیگر را در اینجا ما پاسخگو خواهیم بود.

برای مهاجرت به هر کشوری راههای زیادی وجود دارد یکی از این کشورها کشور کانادا می باشد، ولی مهاجرت از راه تحصیل(تحصیل رایگان در کانادا) همیشه به عنوان یکی از بهترین روش ها می باشد و توصیه ما به دوستان بورسیه شدن کانادا برای مهاجرت می باشد. زیرا یکی از بهترین روش ها با هزینه ی کمتر می باشد و تا پایان تحصیل در کشور کانادا اقامت خواهید داشت. یکی از انتخاب های اصلی شما دوستان برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی باید کشور کانادا باشد چرا که این کشور از نظر درجه علمی خیلی بالاتر از بقیه ی کشورها می باشد، و همچنین امکانات موجود در این کشور فوق العاده خواهد بود.

بدلیل هزینه ی بالایی که برای تحصیل در کانادا باید پرداخت کنید در اینجا بحث ما در مورد بورسیه شدن در کانادا (تحصیل رایگان در کانادا) می باشد که این مورد خیلی از هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا را کاهش می دهد.

یکی از مشکلات روبه رو افراد برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجه، دریافت ویزا می باشد چرا که این مرحله دشوارتر از پذیرش دانشگاه مورد نظر می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی

در غیر این صورت برای دانشجویان بین المللی دو شرط و راه برای تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد یکی آگاهی ازشرایط بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می باشد که می توانید با ارائه ی شروط آن ، برای اخذ بورسیه از یکی از دانشگاههای کشور کانادا اقدام کرده و از مزایای آن بهره مند شوید و دیگری گرفتن بورسیه از خود وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران است. در مورد بورسیه ها می توان گفت که در هر سه مقطع امکان بورس شدن وجود دارد ولی بیشتر برای مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی یعنی فوق لیسانس و دکتری می باشد .

در مقطع کارشناسی برای گرفتن بورسیه باید ابتدا از یکی از دانشگاههای کشور ایالتی کانادا پذیرش بگیرید . یکی از شرایط بورسیه تحصیلی گرفتن و تحصیل رایگان در کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل ۶ است که در مقاطع بالاتر این نمره فرق خواهد کرد . مثلا برای گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع فوق لیسانس نمره ی زبان ایلتس باید حداقل ۶ و نیم و در مقاطع بالاتر و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری نمره ی زبان باید ۶ و نیم الی ۷ باشد . در مقاطع تحصیلات تکمیلی رعایت شروط دیگر مثل داشتن توصیه نامه ی معتبر از طرف اساتید دانشگاه علی الخصوص استاد راهنما که شامل عملکرد دانشجو و برشمردن نقاط قوت او در برخی دروس است الزامی و حائز اهمیت است .

شروط اصلی ادامه تحصیل در کانادا(تحصیل رایگان در کانادا)

شرط اول برای ادامه تحصیل در کانادا شرط سنی می باشد،

شرط دوم تحصیل افراد در مقاطع تحصیلی خود افراد می باشد که نباید فاصله ای در این میان افتاده باشد، چون که اگر فاصله ایی میان تحصیلات افراد در مقاطع مختلف افتاده باشد برای ویزا مورد نظر و بورسیه شدن به مشکل برمی خورند.

اکثر افرادی که می خواهند در کانادا ادامه تحصیل دهند معمولا در مقطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی می باشد در حالی که شاهد تعداد اندکی در مقطع متوسطه و پایین تر از آن هم هستیم.

دانشجویان عزیز جهت پذیرش در دانشگاه های کانادا مدارکی را باید تهیه و فراهم کنند که شامل:

اخرین مدارک تحصیلی خود، برای مثال در مقطع لیسانس افراد باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه دهند.

مدرک زبان، داشتن مدرک زبان یکی دیگر از لزومات بورسیه شدن در کانادا می باشد. مدک زبان با نمره 6.5آیلتس یا بیشتر مدنظر می باشد.

در مقاطع بالاتر از جمله دکترا افراد باید رزومه ی قوی را داشته باشند. در مقطع دکترا سطح علمی دانشجو با استاد راهنما کاملا سنجیده می شود.

هزینه های تحصیل در پست تحصیل در کانادا کاملا توضیح داده شده است.

دانشجویان متقاضی بورسیه در مرحله اول باید مصاحبه ای با دانشگاه موردنظر در کانادا داشته باشند تا از تخفیف و کم شدن هزینه های تحصیل برخوردار شوند.

اگر می خواهید بورسیه دانشگاه های کانادا برای شما و فرزندانتون راخت تر انجام شود می توانید در مقاطع پایه از جمله دبیرستان با معدل بالا برای بورسیه اقدام کنید چون در مراحل بالاتر این ادامه تحصیل مشکل تر خواهد شد.

نکته قابل ذکر بودن در اینجا برای سهل الوصول بودن بورسیه تحصیلی انتخاب آمریکا و استرالیا از شرایط بهتری برخوردارند.

بورسیه CGS در کانادا

CGS یک برنامه آموزشی است که هدف از آن حفظ دانشجویان دکترا در سطح جهانی و معرفی کانادا به عنوان یک مرکز تحقیقات جهانی است. این بورسیه به طور مساوی بین سه مرکز  در کانادا توزیع می شود: مؤسسه تحقیقات بهداشتی کانادا، شورای علوم طبیعی و تحقیقات مهندسی، شورای تحقیقات علوم انسانی

سالانه بورسیه این مرکز به 167 نفر اعطا می شود و برای دوره دکترای سه ساله می باشد که سالی 50 هزار دلار بورسیه ارائه می شود.

در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد بورسیه های تحصیلی شرایط زیر را خواهد داشت:

دانشگاه Manitoba دانشجویانی که به طور فول تایم در این دانشگاه تحصیل می کنند کمک هزینه اعطا می شود.

دانشگاه Calgary در این دانشگاه بخشی از هزینه ها به عنوان کمک تحصیلی در حدود 1000تا 4000 هزار دلار در اختیار دانشجویان قرار می گیرند.

دانشگاه Waterloo یکی دیگر از دانشگاه های مورد نظر برای بورسیه تحخیلی می باشد که افراد می توانند در آن دانشگاه ادامه تحصیل دهند. در مقطع کارشناسی ارشد 1880 دلار و در مقطع دکترا 3800 دلار پرداخت می شود.

امیدواریم بهترین راه ممکن را با توجه به شرایط گفته شده انتخاب کرده و از هزینه های گزاف یورویی و دلاری جلوگیری کنید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

Please rate this

توسط | 2018-02-06T10:37:14+00:00 فوریه 28th, 2017|اسلایدر صفحه اصلی, تحصیل خارج از کشور|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.