مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

تحصیل در کانادا

تاریخ ارسال نوشته: 28 فوریه 2017
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا را می توان یک تحصیل رویایی و فوق العاده برای افراد دانست. در کانادا اگر آموزش را به دوقسمت تقسیم کنیم، قبل از ورود به دانشگاه و دانشگاه می توان از نظر مدت زمان تحصیل در این کشور را قبل از ورود به دانشگاه ۱۲ سال تحصیل دانست. البته در ایالتی همانند استان اونتاریو دوره تحصیل آن قبل از دانشگاه ۱۳ سال می باشد و دلیل این که یک سال به مدت زمان تحصیل اضافه می شود گذراندن شش درس عملی می باشد که در سال آخر تحصیل باید نمره قبولی در این واحدها را دریافت کرد.

دانش آموزان فارغ التحصیل پیش دانشگاهی و آنهایی که دوره دبیرستان را به پایان برده اند می توانند با در دست داشتن مدرک زبان انگلیسی در یکی کالج ها و یا دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل  شوند.

بورسیه تحصیلی کانادا

روش های زیادی برای بورسیه در خارج از کشور از جمله کانادا وجود دارند، اما نکته جالب این موضوع می باشد، که دانشگاه های کانادا برای انتخاب دانشجو خود کاملا اختیار دارند، یعنی اینکه می توانند نسبت به شرایط مختلف دانشجو بپذیرند.

پذیرش در دانشگاه های کانادا به صورت تمام وقت و نیمه وقت یکسان است و تفاوت قابل ملاحظه ای با یکدیگر ندارند.

مراکز آموزش عالی و آموزشی در کانادا مستقل هستند و مدارک دانشگاهی را خود دانشگاه صادر می کند.

زبان دانشگاهی کانادا اکثرا انگلیسی می باشند و اینکه می توان تقریبا به ۷ دانشگاه دو زبانه در کانادا اشاره کرد.

از جمله دانشگاه های معتبر کانادا می توانیم به دانشگاه تورنتو Torento  و بریتیش کلمبیا British Columbia اشاره کنیم.

منابع مالی قابل قبول جهت تامین

دوره ۲ ساله کالج و چهارساله کارشناسی ۱۰۰۰۰تا ۱۴۰۰۰ دلار کانادا معادل ۲۴ میلیون تومان تا ۳۴ میلیون تومان

دوره های دو ساله کارشناسی ارشد با شهریه سالیانه ۱۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لار کانادا ۳۵ میلیون تومان ۵۰ میلیون تومان

اگر بخواهیم متوسط هزینه زندگی سالانه دانشجویی را حساب کنیم تقریبا  ۱۸۰۰۰ دلار کانادا معادل ۴۵ میلیون تومان

برای دریافت ویزای تحصیلی حتما باید موجودی حساب بانکی به نام شخص متقاضی و یا شخص دیگری که ضامن مالی متقاضی در طول تحصیل وی می باشد، ارائه گردد.

هزینه های تحصیل در کانادا

در اینجا اگر بخواهیم هزینه زندگی و هزینه تحصیل را مورد بررسی قرار دهیم باید این نکته را یادآور شد که تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است نه برای همه افراد. چون نسبت به خیلی از کشورهای دیگر گرانتر محسوب می شود ولی کیفیت و درجه علمی دانشگاه های کانادا را هم باید مدنظر داشت. چرا که از خیلی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور درجه علمی بالاتری دارند.

هزینه های رشته هایی چون حقوق، پزشکی، مدیریت اقتصاد خرد و …. بیشتر از بقیه رشته ها می باشد.

مدت زمان های تحصیل در کانادا را می توان در مقطع کارشناسی ۳تا۴ سال و در مقطع ارشد ۱تا ۲ سال پیش بینی کرد و همچنین تحصیلات تکمیلی در کانادا که شامال مقاطع بالاتر از جمله دکترا می باشد می توان به ۳تا ۴ سال اشاره کرد.

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در خارج از کشور همانند داخل کشور ایران متفاوت است، چرا که نسبت به شهرهای بزرگ و کوچک متغیر می باشد. در کانادا شهرهای بزرگتر مانند مونترال و ونکور گرانتر هستند.

هزینه های زندگی به طور طبیعی شامل مواردی از جمله؛ هزینه های خوابگاه، غذا و نوشیدنی، پوشاک و مسکن، رفت و امدهای روزانه و …. می باشد.

تقریبا در کشور کانادا می توان گفت هزینه های زندگی ۱۲۰۰۰تا ۲۰۰۰۰ دلار برآورد که اگر افراد در خوابگاه ها مستقر باشند قطعا این هزینه ها کاهش می یابد و در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ در هر سال است می باشد.

یک نکته قابل توجه دیگر این است در رمواردی خاص اکان پذیرش تحصیلی و اخذ مدارک دکترا بدون دریافت کارشناسی ارشد و به صورت انتقال از این مرحله و تنها با داشتن کارشناسی میسر است.

دوره های هنری و حرفه ای

برای مدرک Certificate و Diploma دو نمونه از دوره ها هستند که می توان گفت تقریبا پس از یک تا سه سال تحصیل به دلیل ورود آسان تر و نداشتن شرط معدل بالا برای ورود به دانشگاه ها در کالج ها گذرانده می شوند.

Bachelor، بعضی از رشته های عملی و نقشه کشی و معماری  شامل این دوره می باشند و تقریبا مدت زمان گذراندن این دوره ها تا ۵ سال می رسد.

Master، برای ورود به به دوره Master داشتن مدرک بیچلور با معدل حداقل بی ضروری و الزامی است.

طول این دوره یک و نیم تا سه سال می باشد.

PhD براای ورود به این دوره معدل بی + دوره مستر لازم است، طول متوسط در دکترا ۴ سال می باشد. در کانادا دانشجو باید حداقل سال های تحصیلی تمام وقت، گذراندت دروس تعیین شده، گذراندن امتحان جامع، نوشتن پایان نامه و دفاع شفاهی از آن را باموفقیت بگذراند.

 

هیچ نظری وجود ندارد