مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹

تاریخ ارسال نوشته: 9 اکتبر 2018

نحوه پذیرش_تحصیل خارج از کشور در رشته های پزشکی بدون کنکور_شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹

هر کدام یک از دانش آموزانی که در انتخاب رشته پایه نهم رشته تجربی را انتخاب می کنند این رویا در سر دارند که روزی پزشک ، دندان پزشک، داروساز و یا حتی پرستار و … شوند و بعدا بتوانند در قبولی در هر یک از این رشته ها به همنوع خود کمک کنند و مانع بیمار شدن و حتی مرگ انسان شوند، متاسفانه در کشورمان ایران تحقق این رویا به قدری مشکل و سخت است که حتی داوطلبانی که تراز ۹۰۰۰ دارند و دارای معدل های بالا و رتبه های پایین هستند باز هم نمی توانند در این رشته ها قبول شوند و به آرزوی بچگی خود برسند.

طبق اطلاعیه سازمان سنجش کل کشور از هر ۳۰ نفر متقاضی کنکور ۹۸ تنها یک نفر شانس قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را در کل دانشگاه های کشور اعم از دولتی و آزاد و پزشکی پردیس خودگردان را دارد، بر این اساس امسال برای کنکور سال ۹۸ ما شاهد تعداد زیادی از داوطلبان در رشته تجربی بوده و نحوی که حتی دانشجویانی که کارشناسی گرفتند دوباره در این ماراتون ( کنکور ۹۸) شرکت کرده و شانس خود را برای قبولی در این رشته های پزشکی امتحان میکنند.

تنها روش و نحوه ورود به رشته های پزشکی داخل کشور ایران کنکور سراسری ۹۸ می باشد و رتبه داوطلب می تواند تعیین کننده سرنوشت او باشد، روش دوم اطلاع از نحوه پذیرش رشته های پزشکی بدون کنکور خارج از کشور و تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹، تحصیل رشته های پزشکی در کانادا می باشد که در این مقاله مفصل توضیح خواهیم داد.

تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

زمانی که داوطلب از قبولی در رشته های پزشکی در داخل نامید می شود و این نکته مهم را نیز می داند که در داخل کشور رشته های پزشکی بدون کنکور در هیچ کدام از دانشگاه ها پذیرش ندارند به فکر ادامه تحصیل در رشته های پزشکی بدون کنکور خارج از کشور می افتد و اما:

چرا تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه؟

سوال مهم: آیا دانشگاه روسیه مورد تایید وزارت بهداشت برای انتقالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ در ایران می باشد؟

تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹ چگونه است؟

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در روسیه نسبت به کشورهای دیگر؟

حداقل معدل و مدارک لازم برای تحصیل در روسیه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چند باید باشد؟

آیا برای ورود به رشته های پزشکی در روسیه مدرک زبان انگلیسی یا زبان روسی و یا قبولی در آزمون ورودی لازم داریم؟

و … ؟؟

در این مقاله سعی بر این داریم که به سوالات پرتکراری که داوطلبان رشته های پزشکی بدون کنکور خارج از کشور با مشاوره خارج از کشور درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهیم.

چرا تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه؟

اولین فاکتور تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹ در انتخاب دانشگاه و کشور برای ادامه تحصیل رشته های پزشکی خارج از کشور سطح علمی بالای دانشگاه های آن کشور در رشته های پزشکی می باشد که کشور روسیه و دانشگاه های مسکو از نظر سطح علمی (Scientific level) در رشته های پزشکی و پیراپزشکی یکی از بهترین دانشگاه های خارج از کشور می باشند.

فاکتور دوم در انتخاب دانشگاه هزینه تحصیل در رشته های پزشکی خارج از کشور پایین نسبت به دیگر دانشگاه های خارجی می باشد که کشور روسیه هزینه تحصیل به مراتب پایین تر از دیگر کشور ها را به نسبت سطح علمی بالای دانشگاه ها داراست، در ادامه به هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه و رشته های دیگر پزشکی می پردازیم.

فاکتور سوم در انتخاب دانشگاه باید دانشگاهی را انتخاب کنیم که مورد تایید وزارت بهداشت ایران در لیست ۲۰۱۸-۲۰۱۹ باشد، روسیه برای تحصیل در رشته های پزشکی در لیست تایید وزارت بهداشت می باشد، برای اطلاع از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور روسیه تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

فاکتور مهم پذیرش دانشگاه های مسکو و کشور روسیه بر خلاف دانشگاه های کشورهای دیگر کاملا به صورت بدون کنکور و حتی آزمون ورودی می باشد که برای ثبت نام بعضی از رشته ها نیز مدرک زبان لازم نیست.

برای انجام مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور پزشکی کشور روسیه و گرفتن اپلای در دانشگاه های مسکو و همچنین گرفتن دعوتنامه بدون مدرک زبان و ورود مستقیم در دانشگاه همراه با راهنمای فارسی در کشور روسیه و دانشگاه مسکو، رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن کد و از طریق تلفن ثابت منزل با موسسه اعزام دانشجو به روسیه درخت دانش تماس حاصل نمایید.

لیست دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۱۸-۲۰۱۹

 1.  Lomonosow Moscow State University
 2.  Novosibirsk State University
 3.  Pavlov First Saint Petersburg State Medical University
 4.  The S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution
 5.  Sechenov First Moscow State Medical University
 6.  Moscow medical stomatology Institute N.A semashko

تعداد ۶۴۵ دانشگاه در لیست نهایی دانشگاههای خارج از کشور (کشورهای مختلف) مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته اند، برای مشاهده لیست دانگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

لیست دانشگاههای خارج از کشور مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۱۸-۲۰۱۹

تذکر: این لیست سالیانه مورد بازنگری قرار گرفته و از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۸ صرفا دانشگاههای موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید بوده و مدارک صادره طبق ضوابط قابل ارزشیابی می باشند.

دانشگاه سچینوا مسکو

دانشگاه سچینوا مسکو اولین و برترین دانشگاه علوم پزشکی مسکو می باشد، دانشگاه سچینوا مسکو در مقطع کارشناسی و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشجو پذیرش می کند.

دانشگاه سچینوا روسیه در سال ۱۹۴۹ اقدام به پذیرش دانشجو خارجی کرده و دارای ۹ دانشکده و ۱۴۴ دپارتمان می باشد، بیشتر در این دانشگاه تدریس به زبان روسی می باشد و لی برای دانشجویان خارجی کلاس های زبان انگلیسی نیز وجود دارد که دانشجو می تواند هر کدام از زبان ها را که دوست دارد سر کلاس برود.

“دانشگاه سچینوا مورد تایید وزارت بهداشت کشور در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ قرار دارد”

برای اطلاع از نحوه و تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹ دانشگاه سچینوا و همچنین انجام تمامی مراحل ثبت نام در این دانشگاه بدون آزمون و حتی مدرک زبان در این دانشگاه سطح بالا و مورد تایید وزارت بهداشت با مشاوران مشاوره تحصیلی رایگان درخت دانش در تماس باشید.

تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹

دانشکده های دانشگاه سچینوا روسیه

دانشکده های دانشگاه سچینوا مسکو در تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به شرح زیر می باشد:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده پزشکی اطفال
 • دانشکده روانشناسی و مددکاری اجتماعی
 • دانشکده طب پیشگیری
خوابگاه دانشگاه سچینوا

دانشگاه سچنوا دارای خوابگاه می باشد و داوطلب زمان ثبت نام می تواند اتاق خود را رزرو نماید، به دلیل زیاد بودن دانشجویان ایرانی در این دانشگاه دانشجویان دانشگاه سچینوا هم می توانند با هموطنان دانشجو خود اتاق هایی را رزرو نمایند.

“برای رزرو اتاق و خوابگاه های ایرانی در مسکو می توانید با مشاوران درخت دانش در تماس باشید”

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹، هزینه تحصیل داروسازی در روسیه، هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه برای یک سال تحصیلی مبلغ مابین ۹۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار می باشد، که این هزینه نسبت به دیگر کشورهای با سطح علمی بالا هزینه به نسبت پایین را دارد، در مقایسه با دانشگاه های لندن و آمریکا که سطح علمی بالایی در این رشته ها دارند می توان گفت هزینه کشور روسیه و دانشگاه های مسکو خیلی پایین (تحصیل رایگان در روسیه) می باشد.

برای اطلاع دقیق از هزینه و شهریه رشته های پزشکی بدون کنکور روسیه و همچنین هزینه های ایجنت و دعوتنامه بدون مدرک زبان و آزمون ورودی با مشاوران درخت دانش در تماس باشید.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه ۲۰۱۸-۲۰۱۹ ترجمه تمام مدارک تحصیلی پیش دانشگاهی، دیپلم، ریزنمرات، مدارک شخصی و معدل متوسط به بالا و همچنین پرینت صفحه اول پاسپورت برای ثبت نام اولیه لازم می باشد.

12 نظر