مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

تحصیل در آلمان

تاریخ ارسال نوشته: 24 فوریه 2017
تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان تقریبا رایگان می باشد که بستگی به نوع شهر و دانشگاه متفاوت است. قابل توجه است که اگر دانشگاهی هم در آلمان هزینه ای از دانشجویان خارجی اخذ کند، این هزینه شامل بیمه و مالیات دانشجویی است که در ازای هر ترم نهایتأ ۵۰۰ یورو می باشد. دانشجو در آلمان تنها موظف به پرداخت هزینه های زندگی خود می باشد که می تواند بخشی از هزینه زندگی خود را از طریق کار نیمه وقت تامین کند.

برخی از رشته های دانشگاهی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شود که احتیاج به مدرک زبان انگلیسی دارند و اکثر رشته ها در آلمان به زبان آلمانی ارائه می شود که باز هم متقاضی بایستی حداقل مدرک B1 آلمانی را داشته باشد.

تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل  با هدف کار درکشورهای اروپایی به بهانه تحصیل در آلمان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی در آلمان می نمایند تا با اتمام دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان شانس خود را از یک سو برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع دکترا و از سوی دیگر برای یافتن یک فرصت شغلی ممتاز در رقابت با سایر متقاضیان افزایش می دهد.

آلمان در مقطع دکترا علاوه بر کمک هزینه ای که دانشجو برای کار بر روی پروژه دریافت می کند کلاس هایی برای مقاطع پایین تر (لیسانس و فوق لیسانس) وجود دارد که دانشجو با تدریس درآن کلاس ها مبلغی را دریافت خواهد کرد که به عنوان کمک هزینه تحصیل در آلمان در نظر گرفته می شود.

مقطع کارشناسی در آلمان

تحصیل در آلمان  در  مقطع کارشناسی ۳ تا ۴ سال می باشد، تحصیل در آلمان  در  مقطع کارشناسی تقریبأ رایگان است و دانشجو هزینه بسیار ناچیزی برای  تحصیل در آلمان پرداخت می نماید، زبان  تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی  آلمانی است.  و فقط رشته های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می شود. زمان شروع کلاسها شهریور و بهمن ماه هر سال می باشد. هزینه یکسال زندگی در کشور آلمان ۷۰۰۰ یورو می باشد، امکان گرفتن خوابگاه ها وجود دارد که رزرو خوابگاه از ۲۵۰ یورو در ماه به بالا وجود دارد.

هفته ای ۱۰ ساعت امکان کار در کشور آلمان  وجود دارد  و دانشجو در زمان تحصیل در آلمان  از بیمه تحصیلی نیز  برخوردار می باشد .ارائه مدرک B1  آلمانی و یا   آیلتس  ۶  آکادمیک جهت اخذ پذیرش الزامی می باشد.

متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی بایستی اشتغال به تحصیل در رشته مورد نظر خود در یکی ازدانشگاههای ایران را داشته باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

تحصیل در آلمان  در  مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال می باشد، تحصیل در آلمان  در مقطع کارشناسی ارشد رایگان یا تقریبأ رایگان است و دانشجو هزینه بسیار ناچیزی برای  تحصیل در آلمان پرداخت می نماید، زبان  تحصیل در آلمان  انگلیسی و آلمانی است.

زمان شروع کلاسها شهریور و بهمن ماه هر سال می باشد. هزینه یکسال زندگی در

کشور آلمان ۷۰۰۰ یورو می باشد، امکان گرفتن خوابگاه ها وجود دارد

که رزرو خوابگاه از ۲۵۰ یورو در ماه به بالا وجود دارد.

هفته ای ۲۰ ساعت امکان کار در کشور آلمان  وجود دارد  و دانشجو در زمان تحصیل در آلمان  از بیمه تحصیلی نیز  برخوردار می باشد .ارائه آیلتس  ۶  آکادمیک و یا مدرک B1 آلمانی جهت اخذ پذیرش الزامی می باشد. حداقل معدل در مقطع کارشناسی ارشد ۱۳ می باشد  و فاصله تحصیلی مقطع کارشناسیتا کارشناسی ارشد دانشجو حداکثر ۵ سال می بایست باشد.

مقطع دکترا در آلمان

طول دوره تحصیل درآلمان  در  مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد، تحصیل در آلمان رایگان  و دانشجو هزینه ای برای تحصیل در آلمان پرداخت نمی نماید زبان تحصیل در اکثر رشته ها انگلیسی است هزینه یک سال زندگی در کشور آلمان ۷۰۰۰ یورو می باشد، امکان گرفتن خوابگاه ها وجود دارد که هزینه  رزرو خوابگاه  از ۲۵۰ یورو در ماه به بالا وجود دارد.

در زمان تحصیل هفته ای ۲۰ ساعت امکان  کار در کشور آلمان وجود  دارد و همچنین دانشجو از بیمه تحصیلی در طول تحصیل برخوردار می باشد داشتن حداقل معدل ۱۵  در مقطع دکترا  و ارائه آیلس۶٫۵  آکادمیک  و در بعضی موارد  ارایه GRE الزامی است.همچنین  ارائه دو مقاله علمی بین المللی می تواند پروسه پذیرش را تسریع نماید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد