مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 17 نوامبر 2018

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸

  • تاثیر سوابق تحصیلی یعنی چه؟(مطالعه مقاله)
  • حداکثر ۳۰ درصد تاثیر سوابق تحصیلی چقدر است؟
  • تاثیر قطعی و تاثیر مثبت در سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ چگونه است؟
  • آیا دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ ضروری است؟(مشاوره ثبت نام کنکور ۹۸ درخت دانش)
  • نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۹۸ چگونه است؟
  • سهمیه های موجود در کنکور سراسری ۹۸ کدامند؟ بهترین سهمیه را چگونه انتخاب کنیم؟

از سال های گذشته ما شاهد تاثیر سوابق تحصیلی در ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ و معدل دوران تحصیل در در نحوه گزینش دانشگاه بوده ایم. به طوری که در سال گذشته بیش از ۸۵ درصد کد رشته محل های دانشگاهی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش داشتند. هر ساله میزان تاثیر این سوابق تحصیلی با نظر جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تعیین می گردد. در سال های گذشته میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸ به صورت تاثیر مثبت بود. اما از کنکور سراسری ۹۸ با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور میزان تاثیر سوابق تحصیلی ۲۰ درصد تاثیر قطعی و حداکثر ۱۰ درصد تاثیر مثبت در رشته های پذیرش بر اساس انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ و در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی, فقط سوابق تحصیلی (معدل) معیار پذیرش خواهد بود.

خبر فوری: ثبت نام کنکور ۹۸ تمامی رشته ها (نظام جدید و نظام قدیم) در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۷ روز چهارشنبه آغاز خواد شد لطفا برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام با مشاوران درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از ریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و یا بر روی لینک ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ کلیک نمایید.

“ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ خود را به مشاوران مجرب درخت دانش بسپارید”

۲۰درصد تاثیر قطعی و ۱۰ درصد تاثیر مثبت به چه معناست؟

۲۰ درصد تاثیر قطعی یعنی ۲۰ درصد از نمره کل اکتسابی شما در کارنامه اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ مربوط به معدل شما در درس مورد نظر می باشد و به نسبت نمره اکتسابی شما از حداکثر نمره, مقدار نمره شما در این ۲۰ درصد محاسبه میشود و با ۸۰ درصد دیگر از نمره کل اکتسابی از پاسخ برگ شما محاسبه میشود.

حداکثر ۱۰ درصد تاثیر مثبت یعنی اینکه ۱۰ درصد از نمره کل اکتسابی پایانی شما در کارنامه نهایی کنکور ۹۸ با توجه به معدل شما و یا پاسخبرگ کنکور سراسری شما خواهد بود. به اینصورت که سازمان سنجش یک بار نمره نهایی شمارا با تاثیر ۱۰ درصد سوابق تحصیلی شما بررسی می کند. و یک بار دیگر نمره نهایی شمارا بر اساس پاسخبرگ شما در کنکور سراسری ۹۸ اعمال می کند. وهرکدام که نمره نهایی بهتری باشد, آن را لحاظ می نماید.

همانطور که گفته شد، ۲۰ درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸ قطعی است. یعنی حتی اگر پاسخبرگ شما نتایج بهتری داشته باشد, بازهم در آن ۲۰ درصد سوابق تحصیلی شما لحاظ می شود. با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون پیش شماره مشاوران درخت دانش نحوه ی محاسبه درصد هریک از دروس شما و بهترین منابع کنکور ۹۸ و بودجه بندی کنکور ۹۸ را به تشریح برای شما توضیح می دهند.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۸

در آزمون سراسري سال ۱۳۹۸، میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸، حداكثر ۳۰ درصد است و ۲۰ درصد با تاثیر قطعی و ۱۰ درصد با  تاثیر مثبت اعمال مي‌شود به‌طوري‌كه:

گروه اول:

آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال ۱۳۹۸ و در نظام آموزشي جديد (۳-۳-۶) اخذ نموده و امتحانات دروس پايه دوازدهم آن‌ها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال و تاثیر سوابق تحصيلي در کنکور سراسری ۹۸ بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد ۳-۳-۶) به ميزان حداكثر ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب است كه ۲۰ درصد به صورت تأثير قطعي و ۱۰ درصد به صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ  مي‌شود.

گروه دوم:

آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال ۱۳۸۴ الي ۱۳۹۷ اخذ نموده اند و امتحانات يك‌ يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و داوطلبان داراي مدرك پيش‌ دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش‌دانشگاهي خود را از سال تحصيلي ۹۱-۱۳۹۰ اخذ نموده‌اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش‌دانشگاهي (پايه دوازدهم-سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب است.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور ۹۸ چند درصد است؟

در مجموع ميزان تاثير سوابق تحصيلي حداكثر ۳۰ درصد است كه  ۲۰ درصد به صورت تأثير قطعي  و ۱۰ درصد به صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ  مي‌شود. به عبارت ديگر ميزان تاثير قطعي سوابق تحصيلي ديپلم حداكثر ۱۶/۶۷ درصد و ميزان تاثير قطعي سوابق تحصيلي پيش‌دانشگاهي حداكثر ۳/۳۳ درصد مي‌باشد و درصورتي كه سوابق تحصيلي تاثير مثبت داشته و باعث افزايش نمره كل شود، به تفكيك براي ديپلم حداكثر ۸/۳۳ و براي پيش‌دانشگاهي حداكثر ۱/۶۷ افزايش خواهد يافت. درصورت عدم وجود تاثير مثبت، ملاك نمره كل حاصل از آزمون و ميزان تاثير قطعي سوابق تحصيلي ديپلم و پيش‌دانشگاهي ( حداكثر به ميزان ۲۰ درصد طبق موارد مذكور) خواهد بود.

گروه سوم:

 سایر دیپلمه‌ها (غير از بندهاي الف و ب) مشمول اعمال تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸ نيستند.

نکته: وزارت آموزش‌ و پرورش امكان جبران سوابق تحصيلي ديپلم و سوابق تحصيلي پيش‌دانشگاهي را براي فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه نظام قبلي که حداکثر تا سال ۱۳۹۷، مدرك ديپلم يا پیش‌دانشگاهی خود را اخذ کرده اند، براي سال ۱۳۹۸ فراهم مي‌كند.

در هنگام انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری ۹۸ اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۹۸ گفته میشود. با این وجود شما میتوانید با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون پیش شماره با مشاوران درخت دانش گفت و گو نموده و آن ها نحوه تاثیر این سوابق را به طور کامل و شیوا به شما توضیح دهند.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

هر یک از داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری ۹۸ میبایست سوابق تحصیلی خود را به صورت درست و کامل در هنگام ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ اعلام نماید. و برای این کار الزامی است داوطلبانی که مشمول قانون تاثیر سوابق تحصیلی میشوند,  یعنی دیپلمه های پس از سال ۸۴ کد سوابق تحصیلی خود را در سایت سنجش دریافت نمایند و در هنگام ثبت نام کنکور سراسری۹۸ آن را وارد نمایند.برای اینکار می بایست در زمان تعین شده از سوی سازمان سنجش داوطلب وارد سامانه الکترونیکی دریافت کد سوابق تحصیلی شود. و با وارد کردن اطلاعات فردی و دانش آموزی خود, و پس از آن با تایید نمرات ثبت شده در سیستم, کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خودرا دریافت نماید. و در هنگام ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ وارد نماید.

“ثبت نام کنکور ۹۸ خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید”

مشاوره تحصیلی کنکور ۹۸ درخت دانش

مشاوره تحصیلی درخت دانش جدید ترین و کامل ترین اطلاعات تحصیلی در رابطه با انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸, امتحانات نهایی, پذیرش در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان و مدارس شاهد را در اختیار شما قرار خواهد داد.با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون کد گیری با مشاوران درخت دانش گفت و گو کنید و پاسخ کلیه ی سوالات کنکوری و تحصیلی خود را در رابطه با منابع مناسب کنکور سراسری ۹۸, زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ و نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸ و بسیاری سوال دیگر را از مشاوران ما بخواهید.

هیچ نظری وجود ندارد