مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان

تاریخ ارسال نوشته: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان ۹۸-۹۹

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان

استرس در وجود دانش آموزان تیزهوش که در آستانه آزمونی در حد کنکور سراسری برای آنهاست، می باشند، کاملا طبیعی است و اگر دانش آموزی استرس نداشته باشد می توان تعجب نمود، از نظر روانشناسان وجود استرس در این حالت، در حد کم خوب است و لازمه تلاش و منجر شدن به موفقیت است منتهی مشکل اینجاست که خیل عظیمی از این دانش آموزان به حدی تحت تاثیر استرس و اضطراب ناشی از آزمون تیزهوشان پیش رو قرار می گیرند، که تنها و فقط به خاطر اضطراب بی مورد نتیجه خوب و رضایت بخشی در حد تلاش و زحمت خود کسب نمی کنند.

بدترین تاثیری که اضطراب می تواند در این شرایط بر دانش آموزان تیزهوش قبا از ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۸-۹۹ (تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان) ما بگذارد، این است که؛ زمان مطالعه کردن، منجر به عدم تمرکز و یادگیری مطلوب شده و در زمان اجرای آزمون، منجر به عدم یادآوری مطالب آموخته شده می گردد.(تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان)

استرس زیاد، نیروی فکر را ضعیف می کند و همچنین قدرت حافظه را از دانش آموز می ستاند و باعث می شود هر موضوعی را که خوب هم آموخته ای به راحتی فراموش کنی و با اصرار زیاد و فشار بر مغز، هم اینکه چیزی به یاد نیاورید و هم اینکه در همان لحظه ترس از فراموشی کامل بر سیستم جسمانی دانش آموز غلبه کند. نباید اجازه داد که حجم زیاد مطالب درسی، و یا بی نظمی، یا ترس از شکست، و همچنین نداشتن اعتماد به نفس و نداشتن اراده ای قوی، باعث شود اضطراب و استرس در وجود دانش آموز تیزهوش و با استعداد ریشه بپروراند و مانع موفقیت شود.

پیشنهاد ما برای رفع مشکل تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان

پیشنهادات ما

در طول روز از میان وعده های مغذی مانند بادام و کشمش و گردو و میوه های تازه استفاده کنید تا هم افت فشار پیدا نکنید و هم اینکه مواد مغذی لازم را به بدن برسانید تا با رساندن منیزیم لازم به بدن، جلوی پرخوری و تمایل به شیرینی و پرخوری استرسی نیز گرفته شود.

هر زمان که احساس کردید استرس به شما وارد شده، مدت کوتاهی، به اندازه نوشیدن یک لیوان جوشانده گاوزبان، از آن فضا فاصله بگیرید و با تنفس عمیق از استرس خود بکاهید. شاید هیچگاه به این موضوع فکر نکرده باشید که پاک کردن با دو دست یک نارنگی یا پرتقال یا یک موز و بو کشیدن از رایحه این میوه یا یک لقمه پنیر و گردو تا چه اندازه می تواند به شما تیزهوشان عزیز کمک کند.

استفاده از میوه هایی که چند رنگ مختلف دارند مانند گیلاس، توت و فلفل دلمه ای نارنجی و زرد به دلیل غنی بودن اکسیدان، در کاهش استرس نقش به سزایی دارند. از نوشیدن چای و مواد کافئین دار پرهیز کنید به جای آن نوشیدن یک لیوان آب تاثیر خوبی در تمرکز دارد.

به گونه ای زمان خود را تنظیم کنید که مشکل زمانی و نرسیدن به جواب همه سوالها برایتان مساله ساز نشود. به همین دلیل است که به شما تست زنی و شرکت در آزمونهای دوره ای پیشنهاد می شود. چون به مرور سرعت تست زنی بالا می رود و کنترل زمان را به آسانی مدیریت می کنید.
فکر کردن به موفقیت، خوب است. اما گاهی این انتظار از حد توانایی شخص بیشتر است که خود باعث بروز استرس و خودخوری و نهایتا افسردگی در شخص می شود.
با نام و یاد خدا که همیشه آرام بخش دلهاست، با در دست داشتن وسایل لازم و اعتقاد به توانایی خود سر جلسه حاضر شوید.(تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان)

مشاوره و برنامه ریزی درسی تیزهوشان درخت دانش سال ۱۳۹۸

قابل توجه دانش آموزان تیزهوش برای موفقیت در تمامی مقاطع تحصیلی نیاز به برنامه ریزی روزانه تیزهوشان منظم دارید، برای یک برنامه ریزی برای قبولی تیزهوشان نهم منظم با مشاوران و کارشناسان درخت دانش در ارتباط باشید. شماره ارتباط با کارشناسان و مشاوران درخت دانش ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ می باشد. ارزوی ما موفقت شما دوستان عزیز می باشد.(تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان)

نکته مهم:

برای اطلاعات بیشتر در باب موضوع های تحصیلی و نحوه پیشرفت و موفقیت در آزمون های تیزهوشان می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

نحوه تست زنی در آزمون تیزهوشان

برنامه ریزی درسی تیزهوشان

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان

افزایش خلاقیت تیزهوشان

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان

شرایط مدارس تیزهوشان

تاثیر تغذیه در پیشرفت درسی دانش آموزان تیزهوش

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان

برنامه ریزی روزانه تیزهوشان

شرکت در کلاس های فوق العاده تیزهوشان

مراحل مرور و مطالعه خوب درسی تیزهوشان

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

سایت ثبت نام در آزمون ورودی تیزهوشان : azmoon.medu.ir

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: https://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد