مطالب تصادفی

نتایج بدون کنکور سراسری مهر 98

نتایج بدون کنکور سراسری مهر ۹۸

نتایج بدون کنکور سراسری مهر 98، اعلام نتایج انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های سراسری می باشد...

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

بودجه بندی کنکور ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: ۱۵ مهر ۱۳۹۷
بودجه بندی کنکور 98

بودجه بندی کنکور ۹۸ چگونه است؟

در کنکور ۹۸ چند دسته سوال مطرح می شود؟

آیا سوالات کنکور ۹۸ بر همان منوال سال های گذشته است؟

خبر فوری: ثبت نام کنکور ۹۸ (نظام جدید و نظام قدیم) در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۷ روز چهارشنبه آغاز خواد شد لطفا برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام با مشاوران درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از ریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و یا بر روی لینک ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ کلیک نمایید.

با شروع پاییز پرونده کنکور ۹۷ در حال بسته شدن و پرونده کنکور ۹۸ در حال باز شدن است. اما کنکور ۹۸ با سال های گذشته تفاوت هایی دارد. در کنکور ۹۸ ما شاهد حضور داوطلبانی هستیم که در نظام آموزشی جدید تحصیل نموده اند. این ها همان دانش آموزانی هستند که کلاس ششم ابتدایی را گذرانده و یک سال قبل از داوطلبان نظام قدیم انتخاب رشته نمودند و دوره پیش دانشگاهی نداشتند.

کتاب های درسی نظام آموزشی جدید با نظام قدیم تفاوت هایی دارد. بر همین اساس تصمیم گرفته شد که با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان سال های گذشته در صدد شرکت در کنکور سراسری ۹۸ هستند و با توجه به منابع و مطالب دو دسته سوال برای داوطلبان نظام های آموزشی قدیم و جدید طرح شود:

یک دسته سوال برای داوطلبان نظام آموزشی جدید 

یک دسته سوال برای داوطلبان نظام آموزشی قدیم

برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸ می توانید بر روی لینک زیر لیک نمایید.

نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸

بودجه بندی کنکور ۹۸ به چه معناست؟

یکی از مهمترین اصول موفقیت در کنکور هدفگذاری است. کنکور یک امتحان ساده نیست که بتوان تمامی منابع و مطالب را نکته به نکته خواند و همه را از بر کرد. حجم و تنوع مطالب بسیار زیاد است و یادگیری تمامی آن ها به گونه ای که بتوان از پس سوال های کنکور بر آمد کار دشواری است. بنابراین مطالعه ی بودجه بندی کنکور ۹۸ و بودجه بندی سال های گذشته بسیار مهم و حیاتی است.

هر داوطلب می بایست با توجه به علایق و شناخت شخصی خود و با توجه به بودجه بندی سال های گذشته یک هدفگذاری تقریبی از رتبه و رشته مورد نظرش داشته باشد و بر اساس آن هدف گذاری نماید و بر همین اساس می تواند بعضی از فصل ها یا دسته ای از مطالب را حذف نماید.

گاهی مشاهده می شود از یک فصل بسیار طولانی سال هاست که سوالی در کنکور مطرح نشده است بنابر این تلف کردن وقت برای اینگونه فصل ها کار عاقلانه ای نیست, و یا گاهی از یک فصل یا موضوع خاص چندین سوال مطرح می شود. همچنین ممکن است در یک موضوع خاص داوطلب هر چقدر که وقت می گذارد با زعم توانایی پاسخ دادن به سوالات آن را ندارد, پس برای صرفه جویی در وقت باید از خیر آن گذشت.

بودجه بندی کنکور 98

بودجه بندی کنکور ۹۸ به تفکیک زیرگروه ها

فراموش نکنید که استفاده ی بهینه از زمان و  وقت یکی از راز های موفقیت رتبه های برتر کنکور است. البته این بدان معنی نیست که هر فصل و موضوعی که بنظرتان سخت آمد و یا آن را دوست نداشتید کنار بگذارید اینگونه دیگر چیزی برای خواندن باقی نمی ماند. همچنین نکته قابل تذکر این است که گاهی داوطلبان یک درس را به کلی حذف می کنند.

فراموش نکنید که وجود یک درس سفید در کارنامه, رتبه شمار در کنکور ۹۸ به شدت کاهش می دهد. با مطالعه بودجه بندی کنکور ۹۸ و سال های گذشته می تواند چند مبحث را که نسبت به بقیه علاقه بیشتری به آن دارید و در آن قوی تر هستید و در در کنکور سال های گذشته از آن ها سوال مطرح شده انتخاب نمایید و علارغم میل باطنی خود برایشان وقت بگذارید. همان چند سوال می تواند در رتبه کنکور شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

در زیر می توانید بوجه بندی کنکور سراسری سال ۹۸ را در لینک ها مشاهده نمایید:

بودجه بندی کنکور تجربی ۹۸

بودجه بندی کنکور هنر ۹۸

بودجه بندی کنکور ریاضی ۹۸

بودجه بندی کنکور زبان انگلیسی ۹۸

بودجه بندی کنکور علوم انسانی ۹۸

بودجه بندی کنکور ۹۸ برای داوطلبان نظام جدید

همانطور که گفته شد برای داوطلبان نظام جدید بر اساس منابع و سر فصل های خودشان سوال طرح می شود با توجه به اینکه اولین بار است که از این منابع جدید, کنکوری انجام می شود به قطع نمی توان برای آن ها همانند داوطلبان نظام قدیم بودجه بندی کنکور ۹۸ تعین نمود.

اما این داوطلبان نیز می توانند با تطابق سر فصل ها با داوطلبان نظام قدیم و اینکه در چهارچوب کلی مطالب بسیار به یکدیگر نزدیک است یک ذهنیت کلی از سوالات و بودجه بندی کنکور ۹۸ نظام جدید داشته باشند. امیدواریم که بودجه بندی کنکور ۹۸ برای داوطلبان نظام جدید نیز به زودی از سوی مراجع ذی ربط منتشر گردد.

به محض اینکه بودجه بندی کنکور ۹۸ نظام جدید ارائه شود در لینک زیر برای زیرگروه ها به تفکیک منتشر خواهیم کرد.

بودجه بندی کنکور ۹۸ نظام جدید

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران مجرب درخت دانش در قالب برنامه ریزی درسی کنکور ۹۸، پانسیون مطالعاتی کنکور ۹۸، مشاوره بهترین منابع درسی کنکور ۹۸، بهترین منابع زیست کنکور ۹۸، بهترین منبع شیمی کنکور ۹۸ ،بودجه بندی های درسی کنکور ۹۸… همراه شما خواهند بود برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ از طریق تلفن ثابت در ارتباط باشید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

موفقیت شما افتخار ماست.

هیچ نظری وجود ندارد