مطالب تصادفی

ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 99؟ زمان ثبت نام کنکور سراسری 99؟ مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری 99؟...

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

شروط لازم ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی می...

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از مهترین سوالاتی است که داوطلبان با مشاوران...

منابع آزمون لیسانس به پزشکی 99

منابع آزمون لیسانس به پرشکی ۹۹

یکی از مهمترین سوالات داوطلبان ثبت نام در آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی این است که منایع اصلی امتحان کدامند؟...

بهترین منابع کنکور ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 11 جولای 2018
بهترین منابع کنکور 98

بهترین منابع کنکور ۹۸ نظام جدید_نظام قدیم اعلام شد.

تذکر: برای مشاهده بهترین منابع کنکور ۹۸ و بودجه بندی تمامی کتاب های نظام جدید و قدیم ۹۸ در انتهای مقاله بر روی درس مورد نظر کلیک نمایید و برای مطالعه تمام منابع کنکور سراسری ۹۹ کلیک نمایید.

کسب رتبه برتر مرهون سه فاکتور اساسی، تلاش و پشتکار، منابع خوب و برنامه ریزی است. که در این مقاله میخواهیم فاکتور دوم یعنی منابع خوب را خدمت شما بیشتر توضیح بدهیم.

تعدد منابع، انتشارات و موسسات مختلف باعث شده است که بسیاری از دانش آموزان و داوطلبان کنکور برای انتخاب منبع مناسب برای کنکور دچار سردرگمی و اشتباه شوند. عدم انتخاب منابع مناسب کنکوری به هر دلیلی، راه به ناکجا آباد است. چون باعث از دست رفتن انگیزه، انرژی و توان دانش آموزان و داوطلبان کنکور می شود. و از همه مهمتر باعث اتلاف زمان (که مهمترین رکن کسب رتبه برتر است) می شود.

تعدد منایع مختلف و سیل تبلیغات گسترده در دنیای مجازی و در و دیوار شهرها باعث شده که دانش آموزان مدام از این شاخه به آن شاخه بپرند و نهایتا اگر بعد مالی و هزینه آن را کنار بگذاریم، نتیجه آن خستگی طاقت فرسا و از دست رفتن انرژی و سرخوردگی آنها می شود.

منابع کنکور چیست و چه تاثیری در قبولی دارد؟

منابع کنکور ۹۸: کتاب هایی هستند که کتب درسی را به زبانی ساده تر برای دانش آموز توضیح می دهند و در کنار آن با بررسی سوالات کنکور مطالب درسی را برای دانش آموز تجزیه و تحلیل می کنند.

این نکته نباید فراموش بشود که سوالات کنکور همه از داخل کتاب های درسی هستند وکتب کمک درسی باید روش مطالعه صحیح منطبق با تفکر طراحان سوالات کنکور سراسری را به دانش آموز آموزش دهند.لذا تاثیر منابع کنکور به این صورت هست که مطالب را به صورت مفهومی و به شیوه تفکر طراحان در اختیار دانش آموز قرار می دهد.

بهترین منابع کنکور ۹۸ را چطوری انتخاب کنیم؟

هر ساله سوالات کنکور به سمت مفهومی شدن و ترکیبی بودن کشیده می شوند ولی بسیاری از منابع کمک درسی کنکور سراسری ۹۸ که  که در دسترس داوطلبان هستند خود را با این تغییرات وفق نداده اند و با همان رویه قبل چاپ و تکثیر می شوند که این وسط تنها کسی که متضرر خواهد شد داوطلب خواهد بود.

موسسات و ناشران کتب کنکوری باید بدانند که روش های تشریحی و فاقد کارایی دیگر جوابگوی سوالات مفهومی کنکور نیستند.

اما چگونه بهترین منایع کنکور ۹۸ را انتخاب کنیم؟

فاکتورهای انتخاب یک منبع خوب کنکور کدامند؟

یک منبع خوب برای کنکور باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • تمام مباجث کتاب را خط به خط مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.
  • راهکارهای ساده و کوتاه را جهت مدیریت زمان سرجلسه کنکور ارائه دهد.
  • به صورت شهودی و مفهمومی مطالب را در اختیار داوطلب قرار دهند.
  • مطالب را در کم ترین زمان و حجم با کیفیتی خوب در اختیار داوطلب قرار دهند.

نحوه برگزاری کنکور سراسری ۹۸ چگونه است؟

متاسفانه عدم آگاهی کامل خانواده ها و دانش آموزان و گاها تقلیدهای دور از فکر کردن باعث میشود که داوطلبان کنکور ۹۸ در مهمترین و سرنوشت ساز ترین سال زندگیشان راه را به اشتباه و به خطا بروند و تحت تاثیر این اشتباه به کلی باعث تغییر و دگرگونی زندگیشان شوند. کنکور ۹۸ مهمترین و سرنوشت سازترین مقطع زندگی یک دانش آموز است. به جرات میتوان گفت شخصیت کاری و زندگی دانش آموزان در زندگی آینده به کنکور گره خورده است. جاده دو طرف عبور و عدم عبور از سد کنکور بسیار متفاوت از هم دیگراست. بنابراین تاکید ویژه ما این است که حتما با چشم باز و با آگاهی کامل منبع کنکورتان را انتخاب کنید.

همگامی منابع با سوالات مفهومی کنکور چگونه است؟

بررسی سوالات کنکور از سال ۹۰ به بعد نشان میدهد که هر سال سوالات به نسبت مفهومی و ترکیبی طرح می شود و این تغییرات در گروه آزمایشی تجربی بسیار چشم گیر است.(بهترین منابع کنکور ۹۸) اما متاسفانه بسیاری از منابع کنکوری که امروزه به راحتی در اختیار دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار میگیرد این تغییرات را احساس نکرده اند و به همان شیوه و روش قبل راه خودشان را پیش گرفته اند. استفاده از روش های تشریحی و فاقد کارایی دیگر جوابگوی سوالات مفهومی کنکور نیست که موسسات و انتشارات کنکوری باید این مهم را درک کنند و این مساله را جدی بگیرند.

ویژگی های منابع مناسب برای کنکور

پوشش کامل مطالب(بهترین منابع کنکور ۹۸)

یک منبع خوب برای کنکور باید بتواند تمام مباحث کتاب را پوشش بدهد. این پوشش نباید به صورت کلی باشد؛ بلکه باید خط به خط کتاب را تجزیه و تحلیل کند. چون ماهیت کنکور و سوالات آن کاملا با امتحانات تشریحی فرق دارد و در برخی دروس تخصصی مثل زیست شناسی که سوالات بصورت ترکیبی و مفهومی طرح میشود، نیاز است خط به خط کتاب مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

ارائه راهکار های ساده و کوتاه(بهترین منابع کنکور ۹۸)

یکی از آیتم های مهم سرجلسه کنکور و قبل از آن در دوران آموزش و آمادگی مبحث زمان و مدیریت بهینه زمان است. بعضا پیش آمده که برخی از دانش آموزان با آمادگی کامل سرجلسه کنکور حاضر شده اند اما به دلیل عدم مدیریت بهینه زمان موفق به پاسخگویی به تمامی سوالات نشده اند. دلیل اصلی این کار هم روش های بسیار طولانی و وجود فرمولهای زیاد در متاب های درسی و منابع کمک کنکور است. بسیاری از منابع کنکوری گاها تعداد فرمولها و تکنیک ها را به جای کاهش و سادگی، افزایش هم میدهند. بنابراین منابع کمک کنکوری باید راهکارهای ساده و کوتاه را پیش پای داوطلبان کنکور قرار بدهد تا هم در حین مرحله آموزش به سطح آمادگی لازم برسند و هم اینکه سرجلسه کنکور در کمترین زمان هر تست را پاسخ بدهند.

آموزش مفهومی و شهودی

همانگونه که پیش تر اشاره کردیم سوالات کنکوری از سال ۹۰ به بعد کاملا مفهومی و شهودی شده است و متاسفانه خیلی از منابع کمک کنکوری با توجه به تغییرات پیش آمده در سطح سوالات کنکوری هیچگونه تغییری در محتوای خود ایجاد نکرده اند. تغییر سطح سوالات کنکوری منبع کاملا مفهومی و شهودی می طلبد تا داوطلبان بتوانند حتی دروس محاسباتی مانند فیزیک، ریاضی و شیمی را به صورت مفهومی یاد بگیرند و نیازی به حفظ کردن فرمول و تکنیک نباشد.

زمان مناسب تدریس و آموزش

یکی از مهمترین آیتم های منابع خوب کنکوری زمان تدریس و آموزش آن است. بسیاری از منابع کنکور موجود در بازار کنکور وقت گیر و حجیم هستند و خیلی از وقت دانش آموزان و داوطلبان را میگیرد. این امر خسته کننده و به مرور باعث ایجاد استرس و اضطراب در داوطلبان میشود چون حجم زیاد منابع و طولانی شدن دوران آموزش باعث میشود دانش آموزان دوران مرور و جمعبندی را دیرتر شروع کنند و به موقع نتوانند سطح خود را بالا ببرند.

برای اطلاع از روش ها و تخمین رتبه ۹۷ و فاکتورهای جدید انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

بهترین منابع کنکور ۹۸ کدامند؟

اکنون میخواهیم با توجه به توضیحات ارائه شده بهترین منابع کنکور ۹۸ بهترین منابع را خدمت شما معرفی کنیم. هر چند که اعتقاد داریم معرفی منابع خوب کنکور با توجه به اهمیت کنکور در کسب موفقیت و مسیر زندگی دانش آموزان و داوطلبان دارای اهمیت بسیار زیاد است و با مختصر توضیحاتی نمیتوان به نتیجه کافی رسید. ولی این اولین مقاله در این مورد است و در ادامه سایر مقالات دیگر به ادامه این مبحث خواهیم پرداخت.

بهترین منابع ریاضی کنکور ۹۸

بهترین منابع زیست شناسی کنکور ۹۸

بهترین منابع شیمی کنکور ۹۸

بهترین منابع فیزیک کنکور ۹۸

بهترین منابع دین و زندگی کنکور ۹۸

بهترین منابع زبان کنکور ۹۸

بودجه بندی کنکور ۹۸ نظام جدید و نظام قدیم اعلام شد

یکی از مهمترین اصول موفقیت در کنکور هدفگذاری و بودجه بندی کنکور ۹۸ است. کنکور ۹۸ یک امتحان ساده نیست که بتوان تمامی منابع و مطالب را نکته به نکته خواند و همه را از بر کرد. حجم و تنوع مطالب بسیار زیاد است و یادگیری تمامی آن ها به گونه ای که بتوان از پس سوال های کنکور بر آمد کار دشواری است. بنابراین مطالعه ی بودجه بندی کنکور ۹۸ و بودجه بندی سال های گذشته بسیار مهم و حیاتی است.حال این سوال مهم برای داوطلبان کنکور ۹۸ پیش می آید که:

  • بودجه بندی برای داوطلبان نظام آموزشی جدید کنکور ۹۸ چگونه است؟
  • بودجه بندی برای داوطلبان نظام آموزشی قدیم کنکور ۹۸ چگونه است؟

برای جواب به این سوال مهم می توانید برای اطلاع از بودجه بندی سوالات کنکور ۹۸ خود بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

بودجه بندی کنکور تجربی ۹۸

بودجه بندی کنکور ریاضی ۹۸

بودجه بندی کنکور انسانی ۹۸

بودجه بندی کنکور هنر ۹۸

بودجه بندی کنکور زبان ۹۸

بهترین دانشگاه بدون کنکور نیمسال دوم ترم بهمن ۹۷-۹۸ کدام است؟

کنکور، بی کنکور اصطلاحی است که در واقع در سالهای اخیر به گوش تمامی دوستان رسیده و خیلی از متقاضیان ورود به دانشگاه را به خود اختصاص داده است، در لینک های رنگی زیر می توانید لیست رشته های بدون کنکور و شرایط ثبت نام بدون کنکور ۹۷ را مشاهده نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۷

بهترین دانشگاه غیر انتفاعی تهران

ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۹۷ نیمسال دوم

ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ۹۷ نیمسال دوم

مشاوره تحصیلی کنکور ۹۸ درخت دانش

در این سلسله مقالات میخوایم با دلیل و استناد به دلایل موجه به معرفی این منبع برای کنکور ۹۸ بپردازیم. بنابراین دانش آموزان و داوطلبان کنکور نظام قدیم و نظام جدید میتواند جهت مشاوره تخصصی و معرفی بهترین منابع کنکور ۹۸ با ما در ارتباط باشند.

برنامه ریزی درسی کنکور ۹۸ و انتخاب بهترین منابع کنکور سراسری ۹۸ خود را به مشاوران تحصیلی درخت دانش بسپارید.

مشاوره تحصیلی درخت دانش در راستای اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود برای دسترسی بهتر داوطلبان و متقاضیان کنکور سراسری ۹۸ به منابع کنکور ۹۸ بهترین منابع را برای شما معرفی و ارسال می نماید. برای ارتباط با مشاوران تحصیلی درخت دانش و معرفی کتاب و منابع کنکور ۸۸ می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ در ارتباط باشید و یا از طریق سایت سازمان سنجش دانلود نمایید.

2 نظر

  • سلام من سال 84 دیپلم گرفتم میخوام از الان به مدت 2 یا 3 سال بخونم و خودمو برا کنکور تجربی 99 و 1400 آماده کنم نمیدونم چه منابعی رو بخونم نظام جدید یا قدیم؟ ممنون! (اگه مشخص نیست نظر شخصی خودتون رو بدید)