مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها

تاریخ ارسال نوشته: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها

برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها

برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها

برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها

 

رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود           رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

درخت دانش به شما داوطلبان کنکور پیشنهاد می کند حتما در ایام تعطیل به گونه ای برنامه ریزی کنید که مطالعه و مرور درسی در این ایام در اصل و اولویت برنامه قرار گیرد و تنوع و تفریحات را به خاطر رفع خستگی و کسب انرژی بیشتر برای پیشرفت درسی در این برنامه بگنجانید. چون در فصل بهار معمولا مسافرت و گردش و مهمانی رفتن ها بیشتر است، لذا باید از اوقات باقیمانده زمان خود نهایت استفاده را ببرید. داوطلبان موفق، داوطلبانی هستند که از زمان هایی که رقیبان درس نمی خوانند استفاده کرده و جلو میفتند.

برنامه پیشنهادی درخت دانش برای کنکوری ها

برنامه ای مشخص و واحد برای کنکوری ها وجود ندارد زیرا که هر شخص با توجه به کشش و ظرفیت خود و همچنین بر اساس نیاز درسی خود می تواند این زمان را مدیریت نماید. تنها نکته مهم در این روزها، این است که زمان را هدر ندهید یعنی تا جایی که یادگیری یک مبحث و پاسخ به یک سوال در آزمون نهایی می تواند شما را از صدها نفر از داوطلبان کنکور جلو بیاندازد.(برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها)

برنامه ریزی پیشنهادی برای رشته انسانی

معمولا داوطلبان رشته انسانی در دروس جامعه و روانشناسی و فلسفه تمام تلاش خود را بر این دروس نهاده و درصد بالایی را در کنکور کسب می کنند اما مشکل اکثر داوطلبان رشته انسانی به دروس عمومی بر می گردد به همین دلیل داوطلبانی که وضعیت خوبی در  دروس عمومی دارند افراد موفق در رشته انسانی هستند.(برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها)درخت دانش به شما عزیزان پیشنهاد می کند که ضمن مرور دروس اختصاصی حتما به جبران ضعف در دروس عمومی و به خصوص ریاضی و آمار و زبان پایه بپردازند. معمولا رشته انسانی در دروس ریاضی آمار و زبان پایه ضعیفتر هستند به همین جهت افرادی که درصد بالای این دروس را با حفظ وضعیت خوب دروس تخصصی مدیریت کنند، در کنکور رتبه بالاتری کسب می کنند پس مواظب اوقات خود در این ایام باشید و به رفع مشکلات دروس عمومی نیز بپردازید.

برنامه پیشنهادی برای رشته تجربی

داوطلبان رشته تجربی باید بدانند که در درس زیست شناسی هیچ مشکلی از نظر خود نداشته باشند با توجه به اهمیت بالای درس زیست شناسی در رشته تجربی هر روز مطالعه این درس را در برنامه بگنجانند. بعد از درس زیست شناسی در درجه دوم اهمیت این رشته، درس شیمی قرار گرفته است. تا می توانید در این ایام به رفع نواقص درس شیمی بپردازید و جبران ضعف نمایید البته نکته دیگر قابل توجه برای رشته تجربی این است که، چون تمام داوطلبان به درس زیست و شیمی اهمیت می دهند در این میان داوطلبانی که درس ریاضی و فیزیک را کنار نگذاشته اند و موفق به تست زنی در حد بالایی شوند پس در کنکور امکان موفقیت بیشتری دارند.

برنامه پیشنهادی برای رشته ریاضی

داوطلبان رشته ریاضی باید به این نکته توجه داشته باشند که هم پا با دیفرانسیل و فیزیک به مطالعه هندسه و ریاضیات گسسته بپردازند به خاطر کمتر بودن مسائل تشریحی در هندسه و کمتر بودن تنوع سوال در این دروس می توانید با تلاش بیشتر از خیلی از رقبا جلو بیفتید و نتیجه چشمگیری عاید خود کنید. البته درس شیمی را نیز فراموش نکنید. اکثر داوطلبان ریاضی نیز مانند رشته تجربی با اهمیت دادن به دروس اختصاصی وقتی برای دروس عمومی کنارنمی گذارند و لطمه بزرگی به کنکور خود می زنند زیرا که همه در دروس اختصاصی وضعیت خوبی دارند پس درصد بالای رقابت کنکور برای این رشته به دروس عمومی بر می گردد.(برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها)

با نگاه نکردن به برنامه های تلویزیونی و استفاده نکردن از دنیای مجازی،نرفتن به مسافرت غیر ضروری در وقت باقیمانده،  استفاده از مکان های امن و راحت برای مطالعه مانند کتابخانه ها شانس قبولی خود را در آزمون بالا ببرید.

برنامه غذایی خاص کنکوری ها(برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها)

برنامه غذایی به خاطر این که هم بر خواب تأثیر مستقیم می گذارد و هم بر میزان کارایی ذهنی تأثیر مستقیمی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

قبل از هر کاری روز خود را با خوردن یک صبحانه مناسب و خوب تضمین کنید چون بیشترین اهمیت را در میان وعده های غذایی دارد. در ضمن از خوردن غذاهای پر حجم و  پر کالری پرهیز کنید و در خوردن آجیل و شیرینی افراط نکنید. خوردن غذاهای پر کالری باعث سنگینی معده و حالت خواب آلودگی می شوند.

نتیجه گیری با یک داستان آموزنده

خرگوشی و لاک پشتی با هم به گفت و گو پرداختند خرگوش با مسخره کردن حرکت آهسته یک لاک پشت او را به مسابقه فرا خواند و لاک پشت هم که از پیوسته بودن تلاش خود اطمینان داشت، پذیرفت. قرار شد تا دروازه شهر را طی کنند تا ببینند که چه کسی برنده است. خرگوش در شروع کار با سرعت خیلی بالایی مسیر زیادی را پیمود اما در نرسیده به دروازه شهر گفت من که حتما برنده ام اینجا برای خود استراحت کوتاهی می کنم تا لاک پشت هم کمی نزدیک شود اما خرگوش به خواب خرگوشی رفت و لاک پشت با حرکت لاک پشتی خود به دروازه شهر رسید.

دوستان عزیزم پیوسته و آهسته رفتن از تند رفتن و نهایتا خسته شدن و جا زدن بهتر است.

درخت دانش با توصیه های خود برای شما آینده سازان مملکت اسلامی ایران آرزوی موفقیت و سرافرازی دارد. در پناه حق موفق باشید.(برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها).

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد