hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

بدون کنکور پیراپزشکی No ratings yet.

بدون کنکور پیراپزشکی

بدون کنکور پیراپزشکی

 

طبق اطلاعات بدست آمده از سازمان سنجش، رشته های پزشکی بدون کنکور در سال تحصیلی 96-97 و ادامه تحصیل در رشته های مربوطه امکان پذیر نیست، اما در رشته های پیراپزشکی این امکان وجود دارد. خیلی از سایت ها با انتشار خبرهای بدون منبع از پذیرش دانشگاه بدون کنکور پزشکی مقاله هایی را انتشار کرده و باعث آشفتگی خاطر از جانب داوطلبان می شوند. قبل از مطالعه این مقاله حتما به این نکته توجه داشته باشید که دانشگاه بدون کنکور پزشکی در سیستم آموزشی علوم پزشکی ایران شاهد نیستیم. 

بدون کنکور پیراپزشکی

نکات قابل ذکر در باب موضوع رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور

قابل توجه دوستان عزیز دانشگاه های بدون کنکور امسال متفاوت تر از سالهای گذشته با رشته های جدید در مقاطع کاردانی علوم پزشکی(پیراپزشکی) و پردیس کیش دانشگاه تهران و شریف دانشجو می پذیرند. در سال های قبل در رشته های پیراپزشکی کمی بحث متفاوت بود، به طوری که داشجوی پذیرفته شده در مقطع کاردانی و مقاطع دیگر در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی پذیرفته می شدند.

امسال در مقطع کاردانی، در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی و در دانشگاه های معتبر از جمله شعبه کیش دانشگاه تهران، دانشگاه شریف و …. با شرایط خاص دانشجو می پذیرند.

اگر بخواهیم تعداد رشته های بدون کنکور(بدون کنکور پیراپزشکی و رشته های دیگر دانشگاهی) این واحدها را برای شما به اختصار توضیح و ذکر کنیم، زیاد جالب نیست چون که مطالب زیاد باعث خستگی شما دوستان عزیز خواهد شد پس سعی میکنیم در مقالات دیگر بقیه رشته ها را به اختصار توضیح دهیم. در اینجا شرایط اختصاصی تحصیل( قابل توجه دوستان عزیز افرادی که می خواهند بدون کنکور  پیراپزشکی را انتخاب کنند باید تعهداتی را به سیستم آموزشی و دانشگاهی باید تحویل دهند)، لیست رشته های کاردانی علوم پزشکی و همچنین تعدادی از رشته های شعبه کیش دانشگاه تهران و صنعتی شریف را برای شما ذکر خواهیم کرد.

تعهدات داوطلبان متمایل به تحصیل بدون کنکور در دانشگاه های پزشکی و پیراپزشکی

1-دارا بودن شرايط بومي حوزه جغرافيايي تحت پوشش دانشگاه/ دانشكده علوم پزشكي برگزاركننده دوره

2-تولد يا محل سكونت فعلي و يا يكي از سه سال محل اخذ مدرك تحصيلي دو سال آخر دبيرستان و يكسال دوره پيش دانشگاهي براي داوطلبان نظام جديد و يا يكي از سه سال آخر دبيرستان و يا هنرستان براي داوطلبان نظام قديم. البته در ثبت نام سال 95 تنها محل اخد دیپلم را می شد به عنوان استان بومی معرفی کرد

3-متقاضيان تحصيل مجدد شامل دانش آموختگان مقطع كارداني، كارشناسي پيوسته، كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي ارشد، دكتري عمومي، دكتري حرفه اي و همچنين دكتراي تخصصي حق ثبت نام و شركت در اين دوره ها را ندارند، مگر با پرداخت شهريه مربوطه.

در سال 95 فارغ التحصیلان کلیه ی واحدهای دانشگاهی اعم از کاردانی، کارشناسی و یا کارشناسی ارشد حق ثبت نام در این دوره ها را نداشتند اما امسال به احتمال زیاد این قانون دستخوش تغییراتی خواهد بود.

4-دارا بودن سلامت جسماني و رواني براي تحصيل در رشته مورد علاقه بر مبناي جدول نقص عضو غيرموثر در فعاليتهاي مطلوب حرفه اي مندرج در دفترچه

شیوه پذیرش:

پذيرش در اين كدرشته محل ها بصورت نيمه متمركز انجام مي شود و داوطلبان واجد شرايط به ميزان چند برابر ظرفيت هاي اعلام شده براي مرحله مصاحبه معرفي مي شوند. پس از اعلام نتيجه مصاحبه، اسامي پذيرفته شدگان نهايي از سوي سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي شود.

شرایط تسهیلات دانشجوی پذیرفته شده:

پذیرفته شدگان در دانشگاه پردیس کیش واحد تهران و دانشگاه شریف از تسهیلات خوبی برخوردار خواهند بود.

ضوابط فارغ التحصيلي:

مدارك تحصيلي اعطايي به پذيرفته شدگان توسط دانشگاه/ دانشكده علوم پزشكي مربوطه و براي دوره هاي برگزار شده در مجتمع ها توسط دانشگاه هاي علوم پزشكي متولي مجتمع ها، صادر مي شود.

تعهد خدمت پذيرفته شدگان سه برابر مدت تحصيل است كه ميبايست توسط پذيرفته شدگان تعهد لازم به دانشگاه/دانشكده و يا مجتمع محل قبولي، سپرده شود (به استثناي فراگيران شهريه پرداز)

تبصره(بدون کنکور پیراپزشکی):

كليه فراگيران اعم از مشمولين آموزش رايگان و شهريه پرداز موظف به گذراندن طرح لايحه نيروي انساني موضوع قانون پزشكان و پيراپزشكان مي باشند.

ادامه تحصيل دانش آموختگان اين رشته ها، مشروط به اتمام تمامي دوره تعهد خدمتي آنها مي باشد.

همان طور که در مطالب بالا در باب موضوع پذیرش بدون کنکور رشته های پیراپزشکی به مختصر توضیح داده شد، در اینجا به معرفی رشته های پیراپزشکی می پردازیم.

نکته قابل ذکر این است که با توجه به دفترچه راهنمای سال 95 رشته های مندرج در جدول پذیرش دانشجو را به انجام رسانیده اند و برای سال تحصیلی 96-97 حتما منتظر اطلاعیه در باب رشته های بدون کنکور پیراپزشکی و دانشگاه مورد نظر باشید.(تمامی اطلاعات درج شده برگرفته از سایت سازمان سنجش و کاملا معتبر می باشد)

پیشنهادات مشاوره تحصیلی درخت دانش

سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش در این راستا با معرفی رشته های دانشگاهی، معرفی دانشگاه های معتبر با درجه علمی بالاتر، لیست دانشگاه های بدون کنکور و شرایط و ضوابط ادامه تحصیل، بررسی و شناخت بیشتر محیط های آموزشی، تحصیل در خارج از کشور، برنامه ریزی درسی برای کلیه مقاطع از جمله( فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و دکترای تخصصی)، معرفی آزمون های سراسری، مدارس تیزهوشان، اضطراب کنکور و بعد از آزمون، کنترل تمرکز، انتخاب رشته آزمون سراسری 96-97، تخمین رتبه با توجه به آزمون های سراسری سالهای گذشته و اطلاعات خود داوطلب، معرفی نزدیکترین واحدهای آموزشی و ….. در خدمت دوستان، داوطلبان و دانشچویان عزیز می باشد.

تماس با واحد مشاوره تحصیلی درخت دانش

برای تماس با واحد مشاوره تحصیلی درخت دانش می توانید با شماره تماس 9099072943 تماس بگیرید و در صورت مشکل در برقراری تماس می توانید به سایت مشاوره تحصیلی درخت دانش (قسمت کامنت مطالب مورد نظر) مراجعه کرده و با مشاوران ما به حالت سوال و پرس و جو در تماس باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در باب موضوعات زمان و مهلت ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه 96 دانشگاه آزاد، نحوه ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه 96، رشته های بدون کنکور بهمن ماه گروه تجربی، رشته های بدون کنکور بهمن ماه ریاضی، رشته های بدون کنکور بهمن ماه گروه انسانی، مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور و ….. می توانید با مشاوران درخت دانش در ارتباط باشید.

به امید موفقیت در تمامی مراحل زندگی

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

Please rate this

درباره نویسنده :

یک نظر

  1. مهسا زرنوش ژانویه 29, 2018 در1:44 ق.ظ- پاسخ

    سلام خسته نباشید من لیسانس میکروبیولوژی دارم و ۲۱ سالمه میخواستم بدونم میتونم برای کاردانی علوم ازمایشگاهی ثبت کنم یا نه؟معدل دیپلمم ۱۷ و معدل لیسانسم ۱۵ هست.
    و اینکه من بومی تهران هستم ایا دانشگاه ازاد تهران برای کاردانی بدون کنکور دانشجو میگیره؟

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.