hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.
تماس

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

انتقالی با کارنامه سبز No ratings yet.

انتقالی با کارنامه سبز

روش دریافت کارنامه سبز کنکور 97 ؟

زمان استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری 97؟

تفاوت کارنامه محرمانه با کارنامه سبز ؟

تغییر رشته با کارنامه سبز؟

کارنامه نهایی کنکور سراسری 97 ؟

و …

کارنامه سبز یا کارنامه ی نهایی یا همان کارنامه ی محرمانه، کارنامه ای است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور یک هفته تا دو هفته بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 97 برای داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 انتخاب رشته نموده اند (هم کسانی که در رشته محلی پذیرفته شده و هم برای کسانی که هیچ رشته محلی پذیرش نشده اند)  صادر شد.

نحوه دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری

داوطلبان و متقاضیان کنکور سراسری می توانند از طریق مشاوران درخت دانش کارنامه سبز خود را تبیین و تحلیل نمایند.

به محض منتشر شدن کارنامه سبز کنکور سراسری 97 در لینک زیر می توانید کارنامه خود را مشاهده نمایید.

مشاهده کارنامه سبز 97

استفاده از کارنامه سبز برای چه کسانی مفید می باشد؟

در خیلی از موارد اتفاق می افتد که داوطلبی در انتخاب رشته خود به دلایلی مانند انتخاب رشته ی نا درست و یا نداشتن آگاهی کامل درباره رشته های انتخابی متناسب با رتبه خود، دچار مشکل شده و در نتیجه ی نهایی کنکور در هیچ رشته محلی پذیرفته نشده است، این داوطلبان می توانند با دریافت کارنامه ی سبز از سازمان سنجش و بررسی اختلاف رتبه خود با آخرین نفر قبولی در اولویت های انتخابی(البته این بار در تکمیل ظرفیت با راهنمایی مشاوران متخصص)، در تکمیل ظرفیت  شرکت نموده و شانس قبولی خود را در تکمیل ظرفیت بیازماید.

پذیرش در انتخاب های بعدی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

مورد دوم استفاده از کارنامه ی سبز (انتقالی با کارنامه سبز) برای کسانی است که در رشته ای پذیرفته شده اند، اما بیشتر تمایل دارند در رشته های بعدی خود در فرم انتخاب رشته پذیرفته شوند یعنی علاقه زیادی به این رشته ی پذیرفته شده ندارند و اگر در رشته های انتخابی بعدی خود پذیرفته می شدند، بیشتر احساس رضایت داشتند.

این افراد با مشاهده کارنامه سبز خود می توانند در صورت موافقت دانشگاه مبدأ و مقصد درخواست بررسی انتخاب های پایینی داده و در رشته پذیرفته شده اولویت های بعدی خود ثبت نام نمایند.

از آنجایی که اگر داوطلب در دانشگاه روزانه ای پذیرفته شده باشد و تمایلی به ثبت نام در آن رشته محل نداشته باشد و برای ثبت نام اقدام نکند (انتقالی با کارنامه سبز)، در کنکور سال بعد در پذیرش روزانه حق شرکت ندارد.

استفاده از کارنامه سبز/کارنامه نهایی/کارنامه محرمانه کنکور سراسری:

مراحل انتقالی با کارنامه سبز را می توانید در زیر مشاهده نمایید

-ابتدا طبق نتایج نهایی انتخاب رشته کنکورسراسری 97 به دانشگاه مبدأ مراجعه کنید و ثبت نام خود را نهایی کنید حال از اوایل ترم اول با در دست داشتن کارنامه سبز خود به دانشگاه مبدأ  ومقصد مراجعه کنید و درخواست خودرا تقدیم نمایید که این روش معمولا درصد موفقیت بیشتری دارد و در صورت اینکه با درخواست انتقالی شما از طرف دانشگاه مبدأ و مقصد موافقت بشه شما از ترم بعد با تطبیق واحد های مشترک می توانید در دانشگاه مقصد شروع به تحصیل کنید و در صورتی که با درخواست شما موافقت نشود شانس ادامه تحصیل در رشته اول را از دست نخواهید داد.

-اگر از رشته ای که مورد پذیرش قرار گرفته اید به هیچ عنوان راضی نیستید و علاقه ای به حضور سر کلاس های آن حتی ازترم اول ندارید و از طرفی نیز خیالتون راحت هست که رشته قبولیتون دانشگاه روزانه نیست ومی توانید سال بعد بدون محرومیت وبدون نیاز به اقدامی برای لغو محرومیت کنکور سراسری 98 را شرکت کنید و بدتان هم نمی آید که شانستون رو  برای اولویت های پایین تر امتحان کنید که طبق کارنامه سبز(کارنامه نهایی)شانس قبولی داشتید امتحان کنید. پس با اینکه با خیال راحت برای کنکور سراسری 98 خودتان را آماده می کنید بروید سراغ دانشگاه مقصد و درخواستتون رو تقدیم دانشگاه مقصد کنید با این امید مورد پذیرش قرار بگیرید.

زمان استفاده از کارنامه سبز

متقاضیان و داوطلبان کنکور سراسری می توانند بعد از دو هفته از اعلام نتایج نهایی کنکور 97خود از طریق سایت سازمان سنجش کارنامه نهایی و یا کارنامه سبز خود را مشاهده نمایند.

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 97

بعد از انتشار کارنامه نهایی کنکور 97 و اعلام پذیرفته شدگان نهایی کنکور 97 ازنیمه دوم مهرماه 97 این کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

جهت مشاهده کارنامه سبز کنکور 97 بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

به زودی این لینک فعال خواهد شد

مشاهده کارنامه سبز کنکور 97

مژده برای این دسته از داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه روزانه که تمایل به ثبت نام ندارند و از طرفی نمی خواهند از شرکت در کنکور سال بعد حذف شوند، این افراد می توانند درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته نمایند.

رفع محرومیت کنکور سراسری 98

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران تحصیلی درخت دانش در ارتباط باشید.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

داوطلبان گرامی در صورت نیاز به استفاده از کارنامه سبز کنکور و نحوه دریافت کارنامه سبز، نحوه درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته و انتخابی مطمئن و درست در تکمیل ظرفیت و راهنمایی و اصلاح اشتباه در انتخاب رشته خود، می توانید با شماره تلفن ثابت منزل بدون نیاز به کد گیری با شماره 9099072943 با مشاوران درخت دانش تماس بگیرید و از راهنمایی مشاوران ما بهره مند شوید.

 

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.