مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 22 اکتبر 2018
انتخاب رشته کنکور سراسری 98

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ مهمترین مرحله و انتخاب در زندگی تحصیلی یک دانش آموز می باشد که پس از ۱۲ سال درس خواندن می تواند نتیجه آن را در یک آزمون ببیند، از این رو مشاوره انتخاب رشته کنکور ۹۸ نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد ازجمله انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸ چون تعداد متقاضی در این رشته تقریبا دو برابر رشته های دیگر می باشد.

خبر فوری انتخاب رشته(۲۴ مرداد ۹۸)

انتخاب رشته کنکور سراسری تمدید شد داوطلبان می توانند تا روز شنبه انتخاب رشته خود انجام داده  یا ویرایش نمایند.

انتخاب رشته کنکور ۹۸ آخرین قطعه پازل و معمای کنکور سراسری می باشد که در اینجا سعی داریم به طور مفید برای شما داوطلبان  مراحل و نحوه اولویت بندی و انتخاب رشته – فاکتورهای مهم – آخرین رتبه های قبولی رشته های پزشکی و پیراپزشکی انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸، سراسری و … را توضیح دهیم.

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ تمدید شد

امروز یکشنبه ۲۰ مرداد ماه ۹۸ سامانه انتخاب رشته کنکور ۹۸ فعال شد و داوطلبان می توانند انتخاب رشته خود را بر اساس رتبه در منطقه انجام دهند توصیه می شود که انتخاب رشته امسال را که دارای رتبه های حبابی می باشد از طریق مشاور انجام بدبد.

برای انتخاب رشته تخصصی تمامی رشته ها بر اساس رتبه، معرفی رشته های بدون کنکور و همچنین بدون آزمون دانشگاه آزاد، انتخاب رشته رایگان کنکور می توانید با مشاوران ما از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کد و از طریق تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۸ سری دوم منتشر شد

گام اول بعد از مشاهده کارنامه کنکور سراسری ۹۸ دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۸ می باشد که زمان انتشار هم اکنون بر روی سایت سنجش قرار گرفته است و شما می توانید برای دریافت سری دوم دفترچه حتما مقاله دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ را مطالعه نمایید و سپس این مقاله را که راهنمای ویژه انتخاب رشته و دانشگاه بر اساس رتبه منطقه و سهمیه می باشد را کامل مطالعه نمایید.

انتخاب رشته کنکور سراسری 98

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

اهمیت اولویت بندی و نقش آن در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

معمولا بیشتر دانش آموزان و متقاظیان بعد از مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۸ و دریافت رتبه با سرگردانی و دلهره نگران انتخاب رشته خود هستند خیلی از این دانش آموزان می دانند که به چه رشته ای علاقه دارند و کدام دانشگاه بهتر است ولی نحوه اولویت بندی تعداد انتخاب رشته ها که می تواند زندگی تحصیلی و حتی آینده دانش آموز را رقم بزند را آگاهای کافی ندارند و میترسند که چه رشته و دانشگاه هایی رو در ۲۰ اولویت اول قرار دهند.

ما در این مقاله اول از هر چیز فاکتورهای مهم انتخاب رشته را توضیح می دهیم که هر دانش آموز باید بر اساس این فاکتور های اولیه رشته و دانشگاه خود را انتخاب نماید و برای اولویت بندی حتما از نظر مشاور و مشاوره انتخاب رشته تخصصی و باتجربه نیز استفاده نماید.

در انتخاب رشته کنکور باید چه معیارهایی را در نظر گرفت؟

در انتخاب رشته کنکور ۹۸ هم سراسری و هم آزاد تمامی رشته ها گام اول (انتخاب رشته) می باشد که کلا هر کدام از رشته ها بر اساس هدف های دانش آموز به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. انتخاب رشته با هدف استخدامی
 2. انتخاب رشته با هدف کارآفرینی
 3. انتخاب رشته با هدف مهاجرت

این بدان معناست که اول از هر چیز در انتخاب رشته داوطلب مشخص نماید که هدف از ادامه تحصیل و یا کسب در آمد (بازار کار) در رشته انتخابی در کدام زمینه باید باشد و اولویت بندی را چگونه و با کدام معیار انتخاب نماید و همچنین باید بدانیم در قسمت رشته های کارآفرین اگر هدف بازار کار باشد می توانیم حتی رشته های پردرآمد تر از پزشکی انتخاب نماییم.

انتخاب رشته رایگان کنکور خود را با هزینه متعارف و پایین نسب به قیمت انتخاب رشته های امروزه در کشور به مشاوران مجرب ما بسپارید

مهمترین فاکتورهای انتخاب رشته کنکور ۹۸

در نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ تمامی رشته ها ملاک های زیادی(بیش از ۲۰ فاکتور) باید مورد توجه قرار گیرد که در اینجا به مهمترین فاکتورها می پردازیم:

 • ظرفیت دانشگاه ها و رشته ها در سال ۱۳۹۸
 • رتبه کنکور ۹۸ در زیر گروه ها و تراز نمره و مقایسه آن با نظام جدید و قدیم
 • اطلاع در مورد ظرفیت رشته های دانشگاه های پردیس و آزاد و رتبه های آنها (دانشگاه های دارای رشته های خوب و شهریه)
 • رتبه و تراز آخرین نفره قبولی در کنکور سال گذشته
 • علاقه به رشته
 • توانایی در رشته
 • بازارکار رشته
 • مشاوره از مشاور باتجربه در امر انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری تمامی رشته ها

مشاوره و راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ مشاوره تحصیلی رایگان درخت دانش با در نظر گرفتن مهمترین ملاک های انتخاب رشته و اولویت بندی ۱۳۹۸، معرفی رشته ها از نظر ۳ معیار مهم، معرفی رشته های کار آفرین، معرفی سطح دانشگاه ها، و آخرین رتبه قبولی سال ۹۷ تمامی رشته ها، انتخاب رشته تخصصی و تضمینی به صورت تلفنی و حضوری و … شما می توانید به راحتی با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت تماس حاصل با این مشاوران ما در تماس باشید.

انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی ۹۸

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ بعد از کنکور تجربی با ۲۸۲ هزار متقاضی دارای بیشترین تعداد شرکت کننده در کنکور می باشد که تمامی آنها هدف اصلی قبولی در رشته های تاپ این گروه آزمایشی رو دارند مانند: روانشناسی – حقوق – حسابداری – افتصاد و مدیریت و… که حداقل رتبه برای قبولی این رشته ها زیر ۵۰۰۰ می باشد و توصیه می شود که حتما انتخاب رشته خود را از طریق مشاور انجام دهید.

انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۹۸

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ امسال با ۱۶۴ هزار متقاضی بر خلاف سال های گذشته از حساسیت بالایی برخوردار است چون بسیاری از داوطلبان و متقاظیان این رشته به دنبال قبولی در رشته های تاپ رشته ریاضی مانند: مهندسی پزشکی، مهندسی نفت، معماری و عمران و … می باشند و این انتخاب رشته را در این زمینه برای داوطلب مشکل خواهد کرد توصیه می ش.د که حتما انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸ خود را به مشاوران درخت دانش بسپارید.

انتخاب رشته کنکور سراسری زبان ۹۸

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸ امسال بین ۱۰ هزار نفر گروه زبان خارجه می باشد که تمامی این متقاظیان هدف اصلی و شرکت در این گروه را برای انتخاب رشته هایی مانند: آموزش زبان، مترجمی زبان و زبان و ادبیات خارجی و … دانشگاه های معتبر گذاشتند که با این تعداد شرکت کننده و ظرفیت کم دانشگاه ها در انتخاب رشته زبان ۹۸ می توان گفت که شانس قبولی در رشته های پرطرفدار کنکور زبان ۹۸ برای رتبه های بالای ۱۵۰۰ کم می باشد.

انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸

انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی ۹۸ به دلیل بالا بودن تعداد شرکت کنندگان و متقاضیان معمولا از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد که پیشنهاد می کنیم که از راهنمایی های مشاوران استفاده نمایید.

انتخاب رشته کنکور سراسری هنر ۹۸

انتخاب رشته کنکور هنر ۹۸امسال با ۱۲ هزار نفر شرکت کننده مشکلترین انخاب را بر اساس رتبه دارد، بسیاری از این داوطلبین به دنبال انتخاب رشته ای با هدف قبولی در رشته های پرطرفدار هنر هستند که در مقاله انتخاب رشته کنکور سراسری هنر ۹۸ کامل به آن پرداخته ایم.

آخرین رتبه قبولی پزشکی در انتخاب رشته کنکور سراسری سال گذشته

آخرین رتبه قبولی پزشکی و پیراپزشکی در انتخاب رشته کنکور سراسری پارسال با درصد های کارنامه بر اساس جدول زیر:

نام درسدرصدرتبه کشوریرتبه در منطقه ۲
ادبیات۵۲
دینی و زندگی۹۰
عربی۶۸
زبان۷۷
ریاضی۴۶
فیزیک۶۲
شیمی۵۶
زیست۶۰
زمین۰۶۷۵۸۳۳۲۱

با این درصد ها داوطلب توانسته بدون سهمیه های دیگر و با رتبه کشوری ۶۷۵۸ و رتبه منطقه دو ۳۳۲۱ در رتبه قبولی پزشکی و پیراپزشکی کنکور سراسری ۹۸ رشته پزشکی دانشگاه همدان قبول شود.

نام درسدرصدرتبه کشوریرتبه در منطقه ۲
ادبیات۶۸
دینی و زندگی۶۴
عربی۸۹
زبان۶۶
ریاضی۶۷
فیزیک۵۵
شیمی۶۵
زیست۴۴
زمین۰۵۱۳۷۲۵۳۴

رشته قبولی داوطلب با رتبه ۲۵۳۴ منطقه ۲ در انتخاب رشته تخصصی کنکور ۹۸ دانشگاه علوم پزشکی گیلان – رشت رشته پزشکی

آخرین رتبه قبولی پیراپزشکی در انتخاب رشته کنکور سراسری پارسال

نام درسدرصدرتبه کشوریرتبه در زیر گروه ۱
ادبیات۵۸
دینی و زندگی۶۴
عربی۶۴
زبان۶۶
ریاضی۲۵
فیزیک۲۷
شیمی۳۹
زیست۳۸
زمین۱۱۳۱۰۰۰۱۴۰۰۰

رشته قبولی داوطلب با رتبه زیر گروه یک ۱۴۰۰۰ رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار می باشد از طریق مشاوره تخصصی و عوامل موثر بر انتخاب رشته سراسری می توان با هر رتبه ای شانسی واسه قبولی داشت کافیست با بهترین مشاوران انتخاب رشته سراسری و آزاد از طریق شماره گیری ماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ (بدون کد و تلفن ثابت منزل) تماس حاصل نمایید.

نه به نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ !!!

بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ و سالهای گذشته بعد از دریافت نتایج کنکور سراسری ۱۳۹۸ خود بلافاصله سراغ نرم افزار انتخاب رشته می روند و اولویت های خود را بر اساس اطلاعات نرم افزارانتخاب می نمایند که بر اساس آمار سال گذشته:

داوطلبانی که انتخاب رشته و اولویت بندی رشته و دانشگاه خود را کامل بر اساس اطلاعات نرم افزار انجام داده اند در رشته هایی که انظار داشته اند مورد پذیرش قرار نگرفته اند و اما چرا؟؟!

سایت انتخاب رشته کنکور ۹۸ سازمان سنجش

سایت انتخاب رشته کنکور ۹۸ سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد که برای ورود به فرم انتخاب رشته در سایت باید اول و وارد سایت به آدرس بالا شده و بعد در قسمت سراسری بر روی انتخاب رشته کنکور ۹۸ کلیک نمایید و با استفاده از شماره داوطلبی و پرونده وارد سیستم انتخاب رشته شوید برای اطلاع از سایت اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ کلیک نمایید.

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ پیش از انتشار کارنامه نتایج کنکور تمامی رشته ها رتبه اول تا دهم اعلام شدند نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ نیز از ساعت ۱۸ روز سه شنبه اعلام خواهد شد و اما سوال اگثر داوطلبان انتخاب رشته این است که بعد از مشاهده نتایج اولین قدم چیست و چکاری باید انجام بدیم؟

نقش علاقه و بازارکار در انتخاب رشته کنکور ۹۸

علاقه و توانایی در رشته ی انتخابی از اولویت های یک انتخاب رشته معقول می باشد، افرادی که برای انتخاب رشته اقدام می کنند باید اولین اولویت ها را براساس علاقه و توانایی مورد سنجش قرار دهند برای مثال:

تعدادی از دوستان هستند که رشته حسابداری را بر اساس معیارهای انتخاب رشته کنکور ۹۸ انتخاب می کنند در حالی که اصلا بازی با اعداد و حسابرسی و حسابداری آگاه نیستند و یا تعدادی از دوستان رشته پرستاری یا مامایی را انتخاب میکنند که اصلا علاقه به این رشته را ندارند.

نکات مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸
 • نکته مهم در انتخاب رشته کنکور ۹۸ این است که علاقه و توانایی به بازار کار منجر می شود اما بازارکار منجر به علاقه و توانایی در رشته نمی شود.
 • بازار کار و دانشگاه مورد نظر هم مکمل گزینه های دیگر می باشند اما از اولویت کمتری برخوردار می باشند.
 • انتخاب رشته سراسری ۹۸ با انتخاب های ۱۵۰ گزینه خواهد بود که داوطلبان می توانند بر اساس نکات مهم در انتخاب رشته کنکور معرفی شده در قالب یک مدیریت معقول شده انتخاب رشته خود را انجام دهند.

مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته درخت دانش

مشاوران مجرب درخت دانش با تجربه های زیاد خود در راستای اهداف بلند مدت و کوتاه مدت آموزشی تحصیلی در تمامی مقاطع همراه شما خواهند بود. با آرزوی موفقیت برای داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ پیشنهاد میکنیم:

راههای ارتباط با مشاوران کنکور انتخاب رشته سراسری ۹۸ درخت دانش

داوطلبان می توانند برای دریافت و پاسخ سوالات آموزشی تحصیلی خود از طریق راههای ارتباطی زیر به صورت حضوری و غیرحضوری از مشاوره و راهنمایی های مشاوران درخت دانش بهره لازم را ببرند.برای بهره بردن از پانسیون مطالعاتی ۹۹ درخت دانش می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد