مطالب تصادفی

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

شروط لازم ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی می...

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

مدرک زبان لازم جهت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 99-1400 یکی از مهترین سوالاتی است که داوطلبان با مشاوران...

منابع آزمون لیسانس به پزشکی 99

منابع آزمون لیسانس به پرشکی ۹۹

یکی از مهمترین سوالات داوطلبان ثبت نام در آزمون پزشکی با مدرک کارشناسی این است که منایع اصلی امتحان کدامند؟...

منابع کنکور سراسری ۹۹

درسی معرفی منابع کنکور سراسری 99 نظام جدید؟ معرفی منابع کمک درسی کنکور نظام جدید ؟ معرفی منابع نظام قدیم...

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۷

تاریخ ارسال نوشته: 13 جولای 2018
انتخاب رشته کنکور زبان 97

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۷

مرحله انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور انجام می گیرد. که بسیار حائز اهمیت می باشد. در مرحله انتخاب رشته داوطلب با سوالات زیادی در ذهن خود کلنجار می رود. سوالاتی از قبیل:

در چه رشته دانشگاهی می توان تحصیل کرد و موفق شد؟

ترتیب و اولویت های انتخاب خود را چگونه چیدمان کنند؟

کدام دانشگاه برای رشته مورد نظر من بالاتر و برتر است؟

و …

باید داوطلب رشته زبان خارجه علاوه بر علاقه خود به این رشته استعداد و توانایی حفظیات و یادگیری زبان دیگر را داشته باشد.

در کنکور زبان رتبه و تراز به چه معنی است؟

داوطلبان کنکور زبان خارجه پس از اعلام نتایج اولیه می توانند کارنامه نتایج آزمون را که بر اساس رتبه و تراز درج شده مشاهده نمایند. تراز در واقع میزان سختی سوالات را بیان می کند و رتبه که همان اولویت و ترتیب داوطلبان را نسبت به عملکردشان در ازمون را مشخص می کند.

در واقع مشاهده این تراز و رتبه ها و مقایسه آن با دیگر رتبه و ترازهای رقیبان در سال جاری و سالهای گذشته کار آسانی برای داوطلب نمی باشد. و هر داوطلبی با در نظر گرفتن علاقه خود می تواند با مشاورانی مجرب تماس گرفته و مشورت نماید. زیرا که مشاوران با تجربه رتبه های سالهای گذشته و تراز فرد را برای رشته و دانشگاه انتخابی خود می توانند برآورد کنند. در نتیجه داوطلب به جواب سوال خود که آیا امکان قبولی با توجه به تراز و رتبه کسب شده در دانشگاه را دارند یا خیر؟ دست می یابد.

ثبت نام بدون کنکور زبان

داوطلبانی که موفق به پذیرش در آزمون کنکور زبان نشده اند و یا افراد شاغلی که تمایل به ادامه تحصیل در رشته زبان را دارند با تنوع رشته های زبان خارجه به صورت بدون کنکور نیز می توانند انتخاب رشته نموده و در دانشگاه مورد نظر خود ثبت نام نمایند.(انتخاب رشته کنکور زبان ۹۷)

لازم است داوطلبان قبل از انتخاب رشته( دانشگاه با کنکور و دانشگاه بدون کنکور) شهریه دانشگاه در رشته مورد نظر، شرایط بازار کار رشته، شرایط ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در آن رشته، میزان امکانات و تسهیلات متعلق به آن رشته در هر دانشگاه و … را بررسی کنند و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایند.

ثبت نام بدون کنکور ۹۷ شامل:

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۷

ثبت نام بدون کنکور پیام نور ۹۷

ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ۹۷

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

رشته های رایج و پر طرفدار گروه زبان خارجه

رشته هایی مانند(انتخاب رشته کنکور زبان ۹۷) زبان فرانسوی، زبان ترکی استانبولی، زبان اسپانیایی، دبیری زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان ایتالیایی و …

زمان انتخاب رشته کنکور زبان ۹۷

هر ساله در نیمه مرداد ماه نتایج اولیه آزمون سراسری اعلام می گردد. داوطلب پس از دریافت رتبه خود وارد مرحله حساس انتخاب رشته می گردد و در تاریخ معینی که از طریق سازمان سنجش تعیین می گردد، فرصت دارند انتخاب رشته خود را انجام دهند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ با انتخاب رشته کنکور سراسری روزانه متفاوت می باشد.

برای انتخاب رشته کنکور سراسری خود می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

روش اولویت بندی در انتخابها(انتخاب رشته کنکور زبان ۹۷)

در انتخاب رشته کنکور زبان نیز مانند دیگر گروه های آزمایشی همان طور که در پست های قبلی سایت جامع درخت دانش توضیح دادیم، انتخاب رشته ها به سه دسته تقسیم می شوند.

بخش اول رشته هایی هستند که در خوشبینانه ترین حالت انجام گرفته و احتمال قبولی کمتری در آن رشته ها دارید وو اگر در این رشته ها پذیرفته شوید برگ برنده و بهترین انتخاب را نسبت به تراز و رتبه خود کسب کرده اید.

بخش دوم به رشته هایی بر می گردد که امکان قبولی بیشتری در آنها داشته و به نسبت تراز و رتبه اکتسابی انتخاب این رشته ها در حالت منطقی صورت گرفته است.

بخش سوم از انتخاب رشته را به رشته هایی اختصاص دهید که در صورت پذیرفته نشدن در بخش اول و دوم تمایل به تحصیل در آن رشته داشته و بدبینانه ترین حالت انتخاب به نسبت تراز و رتبه شما دارد.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

برای دریافت اطلاعات کامل درباره انتخاب رشته در تمام گروه ها و انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ۹۷ و اطلاعاتی راجع به تمامی رشته ها و دانشگاه ها وکمک به انجام بهترین انتخاب رشته متناسب با رتبه و تراز کسب شده در کنکور و انتخاب رشته بدون کنکور ۹۷ و .. با مشاوران متخصص و مجرب درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس گرفته و بهترین انتخاب رشته را از مشاوران درخت دانش بخواهید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

در پناه حق موفق و مؤید باشید.

هیچ نظری وجود ندارد