مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: 5 آگوست 2019
انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98
  • زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور ۹۸ آغاز شد مطالعه مقاله)
  • چگونه میتوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ را دریافت نمود؟
  • چه سهمیه هایی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد۹۸ اعمال می شود؟
  • نحوه انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ چگونه است؟

در این مقاله قصد داریم انتخاب رشته کنکور سراسری آزاد ۹۸ را توضیح دهیم و تفاوت قبولی و رتبه لازم با انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ گرچه تا مرحله انتهاب رشته مسیر داوطلبان دانشگاه های دولتی و آزاد یکی است اما از زمان انتخاب رشته آزاد سراسری راه این دو از یکدیگر جدا می شود.

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ آغاز شد

امروز دوشنبه ۲۱ مرداد ماه ۹۸ سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون فعال و داوطلبین می توانند بر اساس دفترچه انتخاب رشته موجود در سایت انتخاب رشته خود را انجام دهند.

توصیه می شود برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری آزاد بر اساس رتبه و تراز آخرین نفر قبولی و همچنین بر اساس افزایش ظرفیت یک درصدی رشته های پزشکی توصیه می وشد ثبت نام و انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد ۹۸ و بدون آزمون در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد پرطرفدار را به مشاوران ما از طریق شماره گیری شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کد گیری و تلفن ثابت بسپارید و برای دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری آزاد ۹۸ در ادامه مقاله بر روی لینک سبز رنگ کلیک نمایید.

نکات مهم در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

  1. کليه داوطلبان آزمون سراسري سال ۹۸ که براساس کارنامه صادره از سوي سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند مي توانند درصورت تمايل نسبت به انتخاب حداکثر يکصد رشته محل در دانشگاه آزاد اسلامي اقدام نمايند
  2. داوطلبان جهت انتخاب رشته لازم است با استفاده از کد دسترسي انتخاب رشته مندرج در ذيل کارنامه صادره از سوي سازمان سنجش آموزش کشور و کدملي به سامانه وارد شده و سپس نسبت به پرداخت هزينه انتخاب رشته اقدام نمايند
  3. داوطلباني که علاوه بر گروه آزمايشي اصلي در گروه هاي هنر و يا زبانهاي خارجي شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته شده اند مي توانند درصورت تمايل رشته و محل هاي اين دو گروه را در ميان انتخاب هاي يکصدگانه خود منظور نمايند.
  4. ويرايش رشته و محل هاي انتخابي تا پايان مهلت انتخاب رشته امکان پذير بوده و داوطلبان نيازي به پرداخت هزينه مجدد به منظور ويرايش رشته و محل هاي انتخابي خود نيستند.
  5. پذیرش رشته پزشکی دانشگاه آزاد واحد زاهدان تنها از میان داوطلبان بومی استانهای سیستان و بلوچستان ، خراسان جنوبی و هرمزگان می باشد.
  6. به داوطلبان اکيدا توصيه مي شود قبل از انتخاب رشته دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ مربوطه را از سامانه دريافت و نسبت به مطالعه دقيق آن اقدام نمايند.

مهلت انتخاب رشته کنکور آزاد ۹۸

مهلت انتخاب رشته کنور سراسری آزاد ۹۸ به مدت یک هفته می باشد که معمولا دو روز تمدید خواهد شد و تا ۲۷ مرداد ماه ۹۸ داوطلبان می توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود را انجام دهند.

توصیه می شود: برای اطلاع از با چه رتبه ای چه رشته ای، اخرین رتبه قبولی رشته های پیراپزشکی و پزشکی در دانشگاه آزاد و .. ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۸ مهر ماه نیمسال اول می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کد و تلفن ثابت منزل تماس حاصل نمایید.

دریافت دفترچه نحوه و شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸

داوطلبان می توانند دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون را در سایت آزمون دانشگاه آزاد دانلود نمایند اما ما آن را در زیر واستون قرار داده ایم که به محض منتشر شدن می توانید با ورود به لینک زیر آن را دانلود نمایید:

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری آزاد ۹۸

۲ نکته مهم در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ که همه باید بدان توجه کنند !!

نکته مهم۱: در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ سهمیه مناطق وجود ندارد یعنی رتبه شما در منطقه ملاک قبولی نیست و رتبه کشوری و تراز شماست که ملاک قرار خواهد گرفت. بنابراین سعی داشته باشید که کد رشته محل هایی را که در زیر گروه مربوط به آن تراز بهتری دارید وشانس قبولی بیشتری دارید در اولویت قرار دهید.

لزوم دریافت کد رهگیری در انتخاب رشته آزاد کنکور ۹۸

پس از انتخاب کدرشته محل ها سیستم در هنگام ثبت اطلاعات به شما یک کد پیگیری خواهد داد. توجه داشته باشید که می بایست این کد را تا زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۹۸ نزد خود نگه دارید و تا زمانی که این کد پیگیری به شما داده نشود انتخاب رشته دانشگاه آزاد شما ثبت نشده و باید دوباره آن را انجام دهید.

در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد سهمیه بومی گزینی نداریم !!

نکته۲: در پذیرش دانشگاه آزاد سهمیه مناطق، شرایط بومی گزینی وجود ندارد. اما سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران،سهمیه ۵ درصدی و سهمیه بسیج فعال وجود دارد. سهمیه ۲۵ درصدی به جانبازان ۲۵ درصد به بالا و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان شهدا، و آزادگان و همسر و فرزندان آنها تعلق میگیرد.

تاثیر سهمیه ۵ درصدی در انتخاب رشته کنکور آزاد ۹۸

سهمیه۵درصدی به جانبازان کمتر از۲۵درصد و همسر و فرزندان آن ها و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشتند تعلق می گیرد. همچنین در پذیرش دانشگاه آزاد ۹۸ یک سهمیه به عنوان سهمیه بسیج فعال وجود دارد که واجدین شرایط می توانند قبل از انجام انتخاب رشته کلیه ی مدارک مربوط به سهمیه های خودرا تهیه نمایند و در هنگام انتخاب رشته با سهمیه دانشگاه آزاد وارد نموده تا سهمیه مورد نظر به آنها تعلق بگیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ چگونه است؟

کم کم به مراحل پایانی کنکور ۹۸ نزدیک می شویم. پس از اعلام نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد ۹۸، نوبت مرحله انتخاب رشته سراسری آزاد است که می تواند بسیار تعین کننده باشد. بدون یک انتخاب رشته مناسب ممکن است شما حتی با وجود رتبه قبولی ایده آل نتوانید در دانشگاه و رشته مورد نظرتان پذیرفته شوید. پس در هنگام انتخاب رشته لطفا دقت کافی را داشته باشید و با یک مشاوره انتخاب رشته کاربلد و با تجربه در زمینه انتخاب رشته در ارتباط باشید.

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ داوطلبانی که در کارنامه اولیه اعلام شده از سوی سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ هستند می توانند انتخاب رشته آزاد نمایند.

کد دسترسی انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد کدام است؟

در انتهای کارنامه اولیه اعلام نتایج یک کد با عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ وجود دارد. داوطلبانی که مایل به انتخاب رشته دانشگاه ۹۸ می باشند و در کارنامه مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند، باید از طریق این کد به سیستم و سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ به آدرس azmoon.org وارد شده و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸

برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ داوطلبان می بایست در گروه آزمایشی خود یک کارت اعتباری را از طریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس گفته شده خریداری نموده و سپس از طریق کد دسترسی گفته شده وارد صفحه مربوط به انتخاب رشته خود شوند.

در این بخش یکسری اطلاعات داوطلب وجود دارد و داوطلب باید اطلاعات خواسته شده را در سیستم وارد نماید. و پس از آن وارد سیستم انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد خواهند شد.

تعداد انتخاب های رشته دانشگاه آزاد با آزمون ۹۸

در این بخش از انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ داوطلبان می توانند حداکثر تا ۱۰۰ کد رشته محل را با توجه به گروه آزمایشی و رتبه و تراز خود در هر زیر گروه انتخاب نمایند برای اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که شامل ۸۵% رشته ها می باشد بر روی لینک رنگی کلیک نمایید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد درخت دانش

مرکز مشاوره تحصیلی درخت دانش با دارا بودن بهترین و مجرب ترین مشاوران تحصیلی در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ پاسخ گوی کلیه سوالات تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان عزیز می باشد. شما می توانید با شماره گیری ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون کدگیری با مشاوران ما در تماس باشید.

هیچ نظری وجود ندارد