مطالب تصادفی

رفع محرومیت کنکور 98

رفع محرومیت کنکور ۹۸

لغو محرومیت از کنکور 98 چیست؟(ارسال درخواست مجوز شرکت در کنکور سال بعد می باشد) رفع محرومیت از کنکور ۹۸...

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور

انتخاب رشته رایگان کنکور سراسری 98 را چگونه انجام دهیم؟ (به صورت حضوری و غیرحضوری) فاکتورهای انتخاب رشته کنکور سراسری...

نفرات برتر کنکور سراسری 98 اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شدند

نفرات برتر کنکور سراسری 98 امروز سه شنبه 15 مرداد ماه 98 اعلام شدند که برای هر گروه آزمایشی 10...

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 کی است؟خبر فوری انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور 98 آغاز شد مطالعه مقاله)...

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

تاریخ ارسال نوشته: ۷ مرداد ۱۳۹۸
انتخاب رشته کنکور انسانی 98
 • انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ باید چگونه باشد؟ (نحوه اولویت بندی – سوابق – رتبه – تراز – اخرین نفر قبولی)
 • علت اهمیت یک انتخاب رشته بر اساس معیار مناسب چیست؟(افزایش شانس قبولی)
 • آخرین رتبه و تراز قبولی در رشته های سراسری علوم انسانی چند باید باشد؟ (مطالعه مقاله)
 • پرطرفدارترین رشته های گروه علوم انسانی همراه رتبه لازم کدام اند؟ (مطالعه مقاله)
 • زمان انتخاب رشته انسانی ۹۸ کی و چگونه است؟

در این مقاله سعی داریم به تمامی سوالات داوطلبان انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ انسانی که قصد دارند انتخاب رشته ای مناسب و با درصد قبولی بالا داشته باشند مشاوره و راهنمایی کنیم و تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ نیمه اول مرداد می باشد.

انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی ۹۸

رشته انسانی از رشته های گروه نظری می باشد ک در چندین سال پیش بیشترین تعداد داوطلب را داشت، اما کم کم از تعداد دواطلبان آن کاسته و برتعداد داوطلبان رشته تجربی و ریاضی افزوده شد، اما همچنان در رشته ها و دانشگاه های سطح بالا برای کسب کرسی دانشگاه در بین داوطلبان رقابت وجود دارد و امسال شاهد این بودیم که ۲۸۳ هزار نفر داوطلب و متقاضی این رشته در کنکور سراسری ۹۸ بوده اند و همین موضوع اهمیت یک انتخاب رشته کنکور ۹۸ تخصصی را دوچندان می کند.

توجه: برای مطالعه مقاله های پر بازدید این هفته درخت دانش بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۸

انتخاب رشته کنکور ریاضی ۹۸

انتخاب رشته کنکور زبان ۹۸

 اهمیت مشاور در انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

نقش مشاوره انتخاب رشته در قبولی در دانشگاه بسیار اهمیت دارد چه بسا داوطلبانی داشته ایم که با وجود کسب رتبه های عالی در کنکورسراسری به دلیل عدم انجام یک انتخاب رشته درست و مناسب به جایگاهی که لیاقت آن را داشته اند نرسیدند. برای انجام یک انتخاب رشته مناسب می بایست در کنار علاقه و توانایی های لازم در رشته مورد به شرایط تحصیل و بازارکار آینده رشته موردنظر توجه کرد، همچنین باید انتخاب ها به گونه ای باشند که با رتبه و تراز داوطلب در کارنامه اولیه کنکور سراسری انسانی ۹۸ مطابقت و همخوانی داشته باشد.

انتخاب رشته کنکور انسانی 98

انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ درخت دانش

به دلیل اهمیت بسیار زیاد مشاوره انتخاب رشته با یک مشاور کاربلد که به آخرین رتبه و تراز های قبولی در هر رشته با توجه به سهمیه های موجود و شرایط بومی گزینی اشراف داشته باشد و از شرایط پذیرش در دانشگاه های مختلف و شرایط بازار کار رشته های مختلف باخبر باشد و بتواند بر اساس استعداد و توانایی ها و علاقه متدی های شما انتخاب رشته ای مفید انجام دهد گفت و گو نمایید، از این رو شما می توانید با شماره گیری۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون کدگیری با مشاوران مشاوره تحصیلی رایگان با تجربه و متخصص درخت دانش گفت و گو نموده و تمام آنچه که از یک انتخاب رشته کامل می خواهید را با ما تجربه کنید.

آخرین رتبه و تراز قبولی کنکور انسانی ۹۸ در رشته های تاپ چقدر باید باشد؟

آخرین تراز قبولی و رتبه قبولی رشته های انسانی در کنکور ۹۸ که در اینجا به ذکر چند مورد از قبولی های سال های گذشته انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ در دانشگاه های سطح بالای کشور می پردازیم:

 1. رتبه قبولی انتخاب رشته انسانی حقوق اصفهان روزانه منطقه ۱ رتبه در سهمیه۳۵۴
 2. رتبه قبولی انتخاب رشته حقوق اصفهان روزانه منطقه ۲ رتبه در سهمیه۲۷۳
 3. رتبه قبولی کنکور انسانسی ۹۸ حقوق اصفهان روزانه منطقه۳ رتبه در سهمیه۵۱۴
 4. رتبه قبولی انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ انسانی حسابداری قزوین روزانه منطقه۱ رتبه در سهمیه ۱۵۹۰
 5. حسابداری قزوین روزانه منطقه۲ رتبه در سهمیه۲۰۸۲
 6. حسابداری قزوین روزانه منطقه۳ رتبه در سهمیه۲۰۹۳
 7. مدیریت شیراز روزانه منطقه۱ رتبه در سهمیه۲۲۰۱
 8. مدیریت شیراز روزانه منطقه۲ رتبه در سهمیه۴۲۲۴
 9. مدیریت شیراز روزانه منطقه۳ رتبه در سهمیه۵۱۳۵
 10. روانشناسی شهید مدنی تبریز روزانه منطقه۱ رتبه در سهمیه۲۱۶۸
 11. روانشناسی شهید مدنی تبریز روزانه منطقه۲ رتبه در سهمیه۲۲۲۰
 12. اخرین رتبه قبولی کنکور انسانی رشته روانشناسی شهید مدنی تبریز روزانه منطقه ۳ رتبه در سهمیه۱۰۵۵

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ خود را در تمامی رشته ها و همچنین ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ۹۸-۹۹ مهر ماه در رشته های انسانی را به مشاوران درخت دانش بسپارید.

رشته های پرطرفدار گروه علوم انسانی کنکور ۹۸ کدام اند؟

رشته های انتخاب رشته انسانی ۹۸ از رشته هایی هستند که همانگونه که از نامشان پیداست به صورت مستقیم با جوامع مدنی و علوم انسانی و جنبه های شخصیتی و فلسفی در ارتباط هستند و همین باعث اهمیت این رشته ها در سطح جامعه می باشد.

از پرطرفدارترین رشته های کنکور علوم انسانی ۹۸ می توان به رشته روانشناسی، مدیریت، حقوق و حسابداری، اقتصاد و .. اشاره نمود که بیشترین متقاضی را در گروه انسانی به خود اختصاص می دهند.

زیر گروه رشته های انتخاب رشته انسانی ۹۸ با هم متفاوتند!!

نکته قابل توجه در مورد رشته های گروه انسانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی ۹۸ این است که بر خلاف سایر گروه ها که معمولا رشته های پرطرفدار در یک یا دو زیرگروه خاص قرار دارند در این گروه رشته های پرطرفدار در زیر گروه های مختلف تقسیم شده اند و هرکدام در زیر گروه خاصی با ضرایب دروس خاص آن زیر گروه قرار دارند.

به عنوان مثال

به عنوان مثال رشته حقوق در زیر گروه ۱ و رشته حسابداری در زیرگروه ۳ قرار دارد. بنابراین باید هنگام انتخاب رشته به رتبه داوطلب در زیر گروه مربوط به کدرشته محل انتخابی توجه نمود و رتبه و تراز زیر گروه ملاک پذیرش خواهد بود.

زمان و سایت انتخاب رشته کنکور انسانی ۹۸ 

معموولا بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸ انتخاب رشته کنکور نیز در سایت sanjesh.org آغاز و انتظار می رود تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ از حدود ۱۵ مرداد ماه شروع شود.

نحوه و شرایط انتخاب رشته سراسری انسانی ۹۸

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری انسانی ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی ۹۸ بر روی سایت قرار می گیرد و پس از مطالعه کامل دفترچه و در نظر گرفتن نکات گفته شده و گفت و گو با مشاوران برای ترتیب قرار دادن دادن اولویت ها و کد رشته محل ها در تاریخ اعلام شده از سوی سازمان سنجش که از طریق درخت دانش نیز اطلاع رسانی می شود به سایت سازمان سنجش مطالعه نمایید.

پس از ورود به سیستم انتخاب رشته کنکور ۹۸ سایت سنجش و صفحه شخصی خود اقدام به انتخاب حداکثر۱۵۰کد رشته انسانی محل نمایید، شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی نیز مجاز شدن در زیرگروه ها بر اساس کارنامه منتشر شده کنکور ۹۸ می باشد.

کانال اینستاگرام مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد