hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 No ratings yet.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش دانشجو دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

خبر فوری:

آغاز ثبت نام  دوره بدون آزمون استعدادهای درخشان (پزشکی ) کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاه آزاد از فردا یک شنبه 18 شهریور 97 در سایت آزمون دانشگاه آزاد.

کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد با آزمون

در با آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد بعد از نتایج اولیه که از طریق وضعیت علمی داوطلبان به صورت کارنامه بر اساس نمره کل در رتبه داوطلب با توجه به سهمیه و کد رشته امتحانی آزمون محاسبه شده، انجام می گیرد. سس نتایج اعلام خواهد شد.

داوطلبان می توانند به کد انتخاب رشته توسط سازمان سنجش در کارنامه اعلام نتایج اولیه مشخص شده، دسترسی بیابند. داوطلبان نهایتا تا 100 کد رشته محل متناسب با کد مجموعه امتحانی می توانند انتخاب نمایند.

داوطلبانی که در رشته امتحانی دومی نیز شرکت نموده اند، می توانند از بین 100 رشته محل انتخابی خود کد رشته محلهای انتخابی رشته دوم خود را نیز بگنجانند.

داوطلبان لازم است جهت هزینه انتخاب رشته 460000 ریال پرداخت نمایند.

کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد 97

این بند شامل فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد خواهد بود. داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون مجاز به انتخاب حداکثر 100 رشته محل از یک مجموعه از جدول شماره یک دفترچه راهنما هستند. این داوطلبان نیز با پرداخت 460000 ریال ثبت نام اینترنتی خود را انجام خواند داد.

داوطلبان این بند باید حتما فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بوده و رشته انتخابی متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیل دوره کارشناسی خود را در مجموعه انتخاب نماید.

برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97 و همچنین ارشد بدون کنکور آزاد تهران 97 می توانید بر روی لینک رنگی زیر کلیک نمایید.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران 97

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

اولویت پذیرش دانشجو در بدون کنکور کارشناسی ارشد 97

اولویت پذیرش دانشجو در این بند در رشته محل دانشگاهی فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی اوست. چنانچه به هر دلیلی مانند محدودیت ظرفیت پذیرش یا عدم ارائه آن رشته در دانشگاه مورد نظر باشد، اولویت پذیرش 100 کد رشته محل انتخابی خواهند بود.ضمنا نقل و انتقالات دانشجویی در بدون آزمون این دانشگاه امکان پذیر نیست.

فارغ التحصیل ممتاز کیست؟

  • فارغ التحصیل رتبه اول هر سال تحصیلی محل دانشگاهی، فردی است که در رشته تحصیلی مربوطه دارای بالاترین معدل کل در بین فارغ التحصیلان آن سال تحصیلی باشد.
  • دانشجویان رشته یا گرایش را که حداکثر تا پایان تیر هر سال فارغ التحصیل شده و مشمول شرایط باشد، با هم مقایسه و فردی که بالاترین میانگین کل را کسب کرده باشد به عنوان رتبه اول آن رشته شناسایی می کنند.

*-این فارغ التحصیلان باید از طریق آزمون سراسری وارد شده باشند و حداکثر مدت تحصیل آنها 4 سال در کارشناسی پیوسته و 2 سال در کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شده باشند.

*- ضمنا این دانشجویان نباید مشروطی داشته و یا دروس معادلسازی داشته باشند.

*- در شرایط مساوی بین چند نفر، فردی که مدت تحصیل او حداقل یک نیمسال کوتاه تر باشد، به عنوان رتبه اول رشته معرفی می شود.(انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97)

*- واجدین شرایط از امتیاز ممتازین بر اساس %10ظرفیت هر رشته و و حد نصاب قبولی %90 نمره آخرین فرد قبولی عادی آن شهر/رشته بررسی و نتایج آنها اعلام می شود.

دانشگاه آزاد اسلامی باید تا 15/5/97 فرمهای متقاضیان واجد شرایط را به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ارسال نماید.

برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور هم می توانید لینک زیر را مطالعه بفرمایید.

ثبت نام بدون کنکور  دانشگاه پیام نور

سهمیه رزمندگان و ایثارگران(انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97)

25  درصد ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، آزادگان و همسر و فزندان آنها و جانبازان 25%  و بالاتر و همسر و فرزندان آنها اختصاص دارد.

5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنها و همسر و فرزندان رزمندگام با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص می یابد.

در صورتی که سهمیه 25% ایثارگران تکمیل نشود، جای خالی آن ابتدا به مشمولین 5% و سپس به سهمیه آزاد اختصاص می یابد.

بر این اساس 70% نمره آخرین نفر پذیرفته شده در گزینش آزاد هر کد رشته محل و حد نصاب نمره رزمندگان 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده و گزینش آزاد در هر کد رشته محل می باشد.

طبق مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مورخ 18/10/95 آن دسته از داوطلبان که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران یک بار در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پذیرفته شده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمونهای سالهای بعد در همان مقطع را نخواهند داشت.

انتخاب رشته اینترنتی(انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97)

با مراجعه به سامانه انتخاب رشته اینترنتتی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org با واردکردن کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته به سامانه انتخاب رشته وارد خواهید شد. کارت اعتباری نیز فقط با کد ملی داوطلب صادر می شود و قابلیت انتقال به غیر ندارد.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

در صورت تمایل می توانید جهت مشاوره انتخاب رشته صحیح و منطقی  کارشناسی ارشد  با شماره 9099072943 بدون کدگیری از طریق تلفن ثابت با مشاوران متخصص درخت دانش تماس گرفته و انتخاب رشته خود را با بهترین روش ممکن انجام دهید. برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور 97، ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97، می توانید بر روی لینک های رنگی بالا کلیک نمایید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

Please rate this

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.