مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

تاریخ ارسال نوشته: 7 جولای 2018
انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ را چگونه انجام دهیم؟

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧؟(۲۳ مرداد ماه ۹۷)

شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧؟

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷؟

انتخاب رشته بر اساس تراز نمره و یا رتبه قبولی در سهمیه؟

شهریه دانشگاه آزاد ۹۷؟

ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور از تاریخ ۳۰/۵/۹۷ امکان پذیر می باشد داوطلبان می توانند انتخاب رشته خود را ویرایش کرده و برای دوستانی که تا به امروز انتخاب رشته انجام نداده اند می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و ویرایش دقیق و منظم انتخاب رشته خود می توانید با مشاورین درخت دانش در ارتباط باشید.

نکته مهم در ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور:

درج سهمیه بسیج در انتخاب رشته دانشگاه ازاد با کنکور امکان پذیر می باشد .

انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا تاریخ ۶ شهریور تمدید شد.

انتخاب رشته خود را به مشاورین درخت دانش بسپارید

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ یکی از مهمترین مراحل برای ورود به دانشگاه است. اهمیت این موضوع به حدی است که ممکن است داوطلبی در آزمون نتیجه خوبی کسب کرده باشد ولی به دلیل انتخاب رشته نادرست در رشته مورد نظر و مناسب خود پذیرفته نشود.

همانطور که می دانید در سالهای اخیر کنکور سراسری و دانشگاه آزاد تجمیع شده است. پس از اعلام نتایج اولیه کنکور داوطلب می تواند در انتخاب رشته سراسری و یا دانشگاه آزاد و یا هر دو شرکت نماید.

“آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ از ۲۳ مرداد ماه”

چگونه وارد سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ شویم؟

داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ با وارد کردن کدملی به جای نام کاربری و وارد کردن کد شناسه انتخاب رشته به جای رمز عبور وارد سامانه انتخاب رشته شوند.

داوطلبان اتباع می توانند با وارد کردن کد اتباع غیر ایرانی به جای نام کاربری و وارد کردن کد شناسه انتخاب رشته به جای رمز عبور وارد سامانه انتخاب رشته شوند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

مشاهده دفترچه انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد ۹۷

برای دانلود و مشاهده دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد ۹۷ بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

www.azmoon.org

کد رشته محل های دانشگاه آزاد ۹۷(انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧)

یکی از تفاوت های مهم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ و انتخاب رشته کنکور سراسری تفاوت در تعداد کد رشته محل های انتخابی است. در انتخاب رشته دانشگاه سراسری شما می توانید ۱۵۰ انتخاب داشته باشید، در حالی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ شما می توانید فقط ۲۰ کد رشته محل را انتخاب نمایید و این تا حدی کار را سخت می کند. به دلیل محدودیت انتخابها جای هیچ خطا و اشتباهی نیست و هر انتخاب نادرست می تواند شانس قبولی شما را در دانشگاه کاهش دهد.
از اتفاقات خوبی که در سالهای گذشته رخ داد، این بود که شانس قبولی برای هر کدام از انتخابها به یک اندازه شد و تمام کد رشته محل ها با یک درصد شانس قبولی محاسبه می شوند.

در حالی که تا قبل از سال ۹۲ در صورت پذیرفته نشدن داوطلب در انتخاب اول ، شانس قبولی داوطلب برای انتخاب های بعدی کاهش می یافت. دلیل اصلی این اتفاق ناخوشایند، انتخاب رشته نامناسب بود چرا که تا قبل از این سال داوطلبان می بایست قبل از کنکور انتخاب رشته می نمودند که در بیشتر اوقات پیش بینی داوطلب با نتیجه به دست آمده تفاوت داشت.

رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۷

در سالهای گذشته با تغییر سیاستهای دولت و تصمیم به حذف کنکور گزینش بسیاری از کدرشته محل ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد که در اینصورت لزومی به شرکت داوطلب در جلسه آزمون نمی باشد.

لازم به ذکر است که در رشته های پر متقاضی اینگونه نیست و همچنان می بایست داوطلب در جلسه کنکور شرکت نموده و تراز مناسب را کسب نماید. در رشته هایی همچون پزشکی و پیراپزشکی که متقاضی آنها زیاد است، انتخاب داوطلبان بر اساس نتایج آنها در آزمون سراسری صورت می گیرد. برای اطلاع از کد رشته محل های بدون آزمون می توانید به سایت درخت دانش مراجعه نموده و یا با مشاورین مجرب درخت دانش از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت و بدون کدگیری تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام بدون کنکور ۹۷

سهمیه های دانشگاه آزاد ۹۷

سهمیه های دانشگاه آزاد شامل سهمیه عادی، سهمیه ایثارگران و بسیج فعال می باشد. همانطور که مطلع هستیید در کنکور سراسری و انتخاب رشته سراسری سهمیه مناطق با توجه به امکانات آموزشی و رفاهی هر منطقه در نظر گرفته می شود. و هنگام نتایج کنکور سراسری ۱۳۹۸ رتبه ی داوطلب در منطقه ملاک انتخاب رشته او در انتخاب رشته سراسری می باشد.
ولی باید توجه داشت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ سهمیه مناطق وجود نداردو شرایط برای کلیه داوطلبان در نقاط مختلف کشور یکسان می باشد. و بر همین اساس شرط قبولی در دانشگاه آزاد تراز قبولی داوطلب است نه رتبه در منطقه ، پس سهمیه عادی برای تمام داوطلبان یکسان است.

شرایط سهمیه بسیج فعال در انتخاب رشته آزاد ۹۷

شرط انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ در نظر گرفتن سهمیه بسیج فعال برای یک داوطلب، کسب حداقل ۱۰۰ امتیاز بسیج فعال توسط داوطلب و دریافت کد ۱۲ رقمی از ناحیه سپاه پایداران محل سکونت داوطلب می باشد.

لازم است در هنگام ثبت نام این کد را در فرم ثبت نام وارد کنند تا این سهمیه در نتیجه آنها تاثیرداشته باشد.
داوطلب دارای سهمیه بسیج فعال می تواند با کسب ۹۰ درصد تراز آخرین نفر قبولی در رشته های غیرپزشکی قبول شود و با کسب ۹۵ درصد تراز آخرین نفر قبولی در رشته های پزشکی برگزیده شود.
این به این معنی است در صورتی که درصدهای داوطلب دارای سهمیه بسیج فعال ۱۰ درصد در رشته های غیر پزشکی و ۵ درصد در رشته های پزشکی از آخرین نفر قبولی در آن رشته کمتر باشد باز هم شرایط وی با فرد موردنظر برای قبولی یکسان می باشد.

رشته های پزشکی بدون کنکور

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ شامل همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنها و جانبازان با درصد جانبازی ۲۵ درصد به بالا و همسر و فرزندان آنها می باشد. البته باید توجه داشت که داوطلب فقط می تواند در یکی از سهمیه ها شرکت نموده و از آن استفاده نماید.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ازاد مهر ۹۷

به دلیل محدودیت های انتخاب کد رشته محل های دانشگاه آزاد (انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧) باید انتخاب رشته با دقت فراوان انجام شود. برای انتخاب رشته مناسب باید انتخاب رشته بر اساس علاقه صورت گیرد. البته همراه با علاقه باید منطق و انتخابهای عقلانی داشت.

شما می توانید انتخاب های خود را به ۳ دسته تقسیم کنید(انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧):

دسته اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

دسته اول انتخابهایی که شما علاقه زیادی به آنها دارید ولی احتمال قبولی شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ آنها بسیار کم است. با این حال شما می توانید چندین انتخاب اول از ۲۰ انتخاب خود را به آنها اختصاص دهید.

دسته دوم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

دسته دوم انتخابهای منطقی و عقلانی شما هستند که باید حجم بیشتری از انتخابهای شما را در بر گیرند. این انتخابها آن دسته از کد رشته محل هایی هستند که مطلوب و مقبول بوده و قبولی شما در آنها قابل پیش بینی می باشد. البته نباید ریسک کرد و فقط بهه این کد رشته محل ها اکتفا کرد.

دسته سوم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧

دسته سوم کد رشته محل هایی هستند که در آخر آنها را انتخاب می کنید و احتمال قبولی شما در آنها بسیار زیاد است.

البته می توانید برای یک انتخاب رشته بدون نقص با مشاورین درخت دانش با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس گرفته و قبولی خود را در دانشگاه تضمین نمایید.

روند انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷

انتخاب داوطلبین در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ بر اساس رتبه و تراز آنها صورت می گیرد و به ترتیب رشته محل هایی که داوطلب انتخاب کرده گزینش صورت می گیرد. یعنی اگر داوطلبی با رتبه ۱۰۰ بخواهد در رشته محلی که تنها ۵۰ نفر ظرفیت دارد، قبول شود باید از ۹۹ نفر داوطلب قبل از او کمتر از ۵۰ نفر این کد رشته محل را زده باشند تا این فرد بتواند در این کد رشته محل پذیرفته شود.

به ترتیب با توجه به انتخاب رشته رتبه های بعدی داوطلبان گزینش می شوند و ظرفیت ها پر می شوند. پس نباید داوطلب تصور کند که اگر یک کد رشته محل را در بالای انتخابهای خود قرار دهد، شانس پذیرش او در آن کد رشته محل بیشتر است.

زیر گروه های آموزشی دانشگاه آزاد

در دانشگاه ازاد همانند سراسری رشته های مختلف در زیر گروه های مختلف قرار می گیرند و رتبه و تراز شما در زیرگروه هر رشته ملاک قبولی شما در آن رشته می باشد.

سیستم آموزشی پاره وقت

یکی از مزیت های انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ وجود سیستم پاره وقت می باشد. سیستم پاره وقت برای داوطلبینی است که شرایط حضور در کلاسهای تمام وقت در ساعات صبح و عصر را نداشته باشند مانند کارمندان و شاغلین علاقه مند به ادامه تحصیل.داوطلب می تواند دوره کارشناسی را حداکثر تا ۸ سال به پایان برساند. شایان ذکر است که ارزش مدرک پاره وقت همانند تمام وقت می باشد و تفاوتی در ارزش این دو مدرک نیست.کلاسهای پاره وقت معمولا عصرها برگزار می شوند.و در صورتی که تعداد نفرات کلاس به حد نصاب نرسد، کلاسهای آنها همراه با کلاس های دوره تمام وقت برگزار می شود. نکته قابل توجه این است که سیستم پاره وقت مخصوص رشته های غیرپزشکی می باشد و شامل رشته های پزشکی نمی شود.

مشاوره تحصیلی درخت دانش

داوطلبان کنکور می توانند جهت دریافت اطلاعات کامل درباره رشته ها و دانشگاه های سراسر کشور و انتخاب رشته ای منطقی و متناسب با تراز و رتبه کسب شده هم برای انتخاب رشته کنکور سراسری و هم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ٩٧ با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون کدگیری از طریق تلفن ثابت با مشاوران مجرب و با تجربه درخت دانش تماس گرفته و آینده تحصیلی و شغلی خود را با راهنمایی های مشاوران درخت دانش هموار سازند.
موفقیت دانش آموزان ایرانی سربلندی و افتخار ماست.

 

راههای ارتباطی با مشاوران مجرب درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

یک نظر