hit
counter

نزدیک ترین رخدادهای تحصیلی

Oct 2017

ارتباط با ما

برای ارتباط با مشاوران درخت دانش از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072943 (بدون پیش شماره) تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما

تهران - خیابان دکتر قریب - کوچه دعوتی - پلاک 47

تلفن : 9099072943

وب : مشاوره تحصیلی درخت دانش

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان No ratings yet.

 افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان

داشتن یک برنامه درسی مناسب مهمترین روش در رابطه با افزایش کیفیت مطالعه است. در بهترین برنامه ریزی ها، افزایش کیفیت و بازدهی در مطالعه، مهمترین اصل است و بعد از این موضوع است که کمیت ارزش می یابد. اگر به روش های مختلف درس خواندن عادت دارید بهتر است پیشنهاد کنیم که روش با چشم خواندن را ادامه دهید چون به مرور سرعت مطالعه را در شما افزایش می دهد.

قبل از هر چیزی باید به این اصل توجه داشته باشید که کتابی را که برای خواندن انتخاب می کنید دوست داشته باشید حتی اگر مجبورید که این کتاب را بخوانید و علاقه ای به آن ندارید دلایل خاصی را در آن برای دوست داشته شدن بیابید مانند یافتن جواب یک سوال مشخص، با برنامه ریزی کتاب را در دست بگیرید و هدف و قصد خود را از خواندن این کتاب در ذهن مرور کنید و تعیین کنید آیا قصد نکته برداری یا یاد داشت برداری و خلاصه نویسی از آن را دارید؟ پس با تمرکز کامل و هدف مشخص شده آن را باز کنید. اگر قصد یادگیری کامل را داشته باشید حتما باید یادداشت برداری(افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان) کنید.

فضایی مناسب برای مطالعه(افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان)

هر یک ساعت یک بار با تحرکی نه چندان زیاد که از فضا دور نشوید، تحرک مغزی خود را افزایش دهید و بدانید که تحرک زیاد هم مانع تمرکز خواهد شد با یک حرکت ساده دست و پا یا رفتن تا آشپز خانه و خوردن یک لیوان شیر یا آب، میزان قدرت ذهن خود را افزایش(افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان) دهید. اگر تمرکز کافی بر روی درس نداشته باشید، بی آن که بفهمید فقط از روی کلمات و سطور کتاب رو خوانی داشته اید بدون اینکه چیزی آموخته باشید پس باید تمام عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید و در رفع آنها قبل از شروع درس خواندن اقدام کنید. مانند: گرسنگی، تشنگی، خستگی، سرو صدای تلویزیون، تلفن و …

برای رسیدن به موفقیت و یادگیری خوب باید زیاد تمرین کرد و زیاد مرور کرد یعنی برای قدم گذاشتن در راه کیفیت باید کمیت را پیمود. در هر صورت برای رسیدن به موفقیت با هر روشی، باید زیاد بخوانید و وقت زیادی را صرف مطالعه کنید تا موفق شوید. حتی اگر یک موضوع خاص درسی را دوست نداری و به اجبار برای قبولی در آزمون باید بیاموزید، بیشتر به تجزیه و تحلیل آن درس و روش های مختلف حل مسائل آن درس بپردازید چون این کار و موفقیت در حل سوالات آن درس و جلو زدن در رقابت با دوستان در تست زنی، باعث ایجاد علاقه در شما نسبت به آن درس  می شود. به این نتیجه می رسیم که کمیت هم، علاوه بر ارمغان کیفیت، شوق و علاقه را در دانش آموز ایجاد می کند.

زمان مطالعه دروس (افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان)

موضوع دیگری که در این روزهای پایانی نرسیده به آزمون تیزهوشان از اهمیت زیادی برخوردار است: تا فرا رسیدن زمان آزمون، اگر قرار است در این هفته هفت کتاب را مطالعه و مرور کنید حتما اینگونه عمل کنید که، هفت کتاب را در هر روز با زمان دو ساعت دو ساعت بخوانید و بعد کتابتان را عوض کنید و بعدی را بخوانید.

اگر بتوانید برنامه ریزی داشته باشید و حتی ساعت های مطالعه یک کتاب را به یک ساعت در چند مرحله در یک روز کاهش دهید تأثیر بیشتری در تمرکز و قدرت یادگیری دارد. هیچگاه اشتباه نکنید و به این فکر نکنید که هر روز یک کتاب را خوانده و کنار بگذارم چون قدرت یادگیری را کاهش می دهد و اضطراب را در شخص ایجاد می کند و به این فکر می اندازد که  فلان کتاب را یک هفته پیش تا الان نخوانده ام. و از یاد نبرید که، قبل از شروع هر کتابی موضوعات مهم و اصلی و یادگیری های قبلی آن درس را در ذهن مروری کوتاه بکنید بعد شروع به خواند کتاب مورد نظر بکنید.

اگر در درس خواندن یک کتاب هم کمیت و هم کیفیت را رعایت کرده اید و باز هم نتیجه مطلوب نمی گیرید مطمئن باشید روش های مطالعه آن درس را اشتباه انتخاب کرده اید با مشاوره با مشاوران، یا دوستان و معلمان خود راهی بهتر برای مطالعه آن درس بیابید. و در نهایت انتخاب روش خوب را برای خود، خودتان برگزینید چون بهترین روش خواندن یک درس در دانش آموزی با دانش آموز دیگر فرق دارد، و فراموش نکنید که تعادل را در خواندن، مختصرنویسی، مرور کردن، تست زدن، رعایت کنید.

راههای تمرکز در مطالعه(افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان)

ما بارها به شما گفته ایم و باز هم خواهیم گفت زمان انتخاب شده برای درس خواندن خیلی مهم است و بهترین ساعات برای مطالعه، نیم ساعت بعد از بیداری در صبح می باشد. و به دلیل این که بازسازی عصبی و مغناطیسی بدن در شب صورت می گیرد هیچگاه از ساعت دوازده شب به بعد را برای مطالعه انتخاب نکنید. مواظب باشید آنچه که می خوانید را با تمرکز بیشتر بخوانید و به انبوه کتاب های خریده شده و خوانده نشده فکر نکنید به این فکر کنید: که کیفیت کار مطالعه را بالا ببرید.

هر روز چند بار پنجره اتاق خود را باز کنید و با عوض کردن هوای اتاق قدرت یادگیری را بالا ببرید. دمای اتاقی که در آن مطالعه می کنید نباید کمتر از 15 و بالای 25 درجه سانتیگراد باشد. یعنی هوای اتاق معتدل باشد. نور اتاق هم می تواند در تمرکز و یادگیری مؤثر باشد. باید از سقف اتاق نور کافی بتابد به گونه ای که میزان این نور آنقدر کم نباشد که اختلال حواس ایجاد کند یا به چشم آسیب برساند. برای ایجاد حس بهتر در اتاق از رایحه بوی رز یا گل یاس و بنفشه استفاده کنید.

مشاوره و برنامه ریزی درسی تیزهوشان درخت دانش(افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان)

قابل توجه دانش آموزان تیزهوش برای موفقیت در تمامی مقاطع تحصیلی نیاز به برنامه ریزی منظم دارید، برای یک برنامه ریزی منظم با مشاوران و کارشناسان درخت دانش در ارتباط باشید. شماره ارتباط با کارشناسان و مشاوران درخت دانش 9099072943 می باشد. ارزوی ما موفقت شما دوستان عزیز می باشد.

نکته مهم:

برای اطلاعات بیشتر در باب موضوع های تحصیلی و نحوه پیشرفت و موفقیت در آزمون های تیزهوشان می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

نحوه تست زنی در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی درسی تیزهوشان،

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان،

افزایش خلاقیت تیزهوشان،

افزایش کیفیت مطالعه تیزهوشان،

شرایط مدارس تیزهوشان،

تاثیر تغذیه در پیشرفت درسی دانش آموزان تیزهوش،

تاثیر استرس در آزمون تیزهوشان،

برنامه ریزی روزانه تیزهوشان،

شرکت در کلاس های فوق العاده تیزهوشان،

مراحل مرور و مطالعه خوب درسی تیزهوشان

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

به امید موفقیت داوطلبان پر تلاش ایران عزیز

 

 

Please rate this

توسط | 2019-02-26T11:53:13+04:30 مارس 4th, 2017|تیزهوشان|0 نظر

درباره نویسنده :

ارسال نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.