مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟

تاریخ ارسال نوشته: 16 سپتامبر 2018
آیا برای کنکور سراسری 97 تکمیل ظرفیت داریم؟

آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟ (بله بر اساس سوابق تحصیلی)

آیا امکان حذف تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ هست؟(برای نیمسال دوم داریم)

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ بهمن ماه کی منتشر خواهد شد؟(از ۲۵ دی ماه ۹۷)

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷-۹۸ به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟(به افراد واجد شرایط و حتی در کنکور سراسری ۹۷ هم شرکت نکرده باشند)

نحوه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ به چه صورت است؟(مطالعه کامل مقاله)

لیست رشته های مورد پذیرش دانشگاه سراسری بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه ۹۷ و مهر ماه ۹۸؟(مشاوره تحصیلی درخت دانش)

و …؟؟

در این مقاله سعی بر این داریم به تمامی سوالات داوطلبان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نیمسال دوم ۹۷-۹۸ در قالب دفترچه بدون کنکور سراسری که با مشاوران درخت دانش تماس گرفته اند پاسخ دهیم.

هر ساله تعدادی از رشته ها و دانشگاه ها به دلیل انصراف دانشجو،عدم مراجعه داوطلب برای ثبت نام در کد رشته مورد نظر و یا ثبت نام در رشته دیگر دارای ظرفیت خالی می شوند که بالطبع دانشگاه ها زمانی متوجه خواهند شد ظرفیتی که پیش بینی کردند واعلام قبولی کردند به داوطلبان خالی هست که ثبت نام نهایی از پذیرفته شدگان پایان بپذیرد و داوطلبان واجد شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسریمی توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

تغییر در نحوه پذیرش تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ ترم بهمن

برای جواب سوال پرتکرار داوطلبین سراسری که:آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟ یا نه!

طبق اطلاعیه سازمان سنجش امسال برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه ۹۷ ۸۵% رشته ها را بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهیم کرد که تنها بر اساس معدل می باشد.

زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم ۹۷ که به نحوی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نیمسال دوم می باشد در تاریخ ۲۵ دی ماه ۹۷ دفترچه بدون کنکور سراسری منتشر خواهد شد.

داوطلبین واجد شرایط برای اطلاعات بیشتر در مورد مهلت و نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری ۹۷،  لیست رشته های بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه سراسری، شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و معدل لازم برای ورود به هر کدام از دانشگاه ها، پذیرش بدون کنکور سراسری پیراپزشکی می توانند با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق تلفن ثابت با مشاوران مجرب درخت دانش تماس حاصل نماید.

برای اطلاع از پربازدید ترین مقالات درخت دانش می توانید بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم

تکمیل ظرفیت ۹۷ چیست؟

تکمیل ظرفیت به معنای شانس دوباره ای هست که دانشگاه ها به داوطلبان جهت ثبت نام می دهند، یعنی در واقع دانشگاه ها ظرفیت خالی خود و یا ظرفیتی که اضافه کرده اند را از طریق سازمان سنجش آموزش کشور با دفترچه پذیرش براساس سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۹۷ پر میکنند.(آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟)

آیا امکان حذف تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ وجود دارد؟

در جواب به سوال آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟

وزارت علوم برای کنکور سراسری ۹۷ تغییراتی در پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایجاد کرده است که در ادامه واقعیت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ بیان خواهد شد.

بر اساس اعلام آقای مجتبی شریعتی نیاسر (معاون آموزشی وزارت علوم) از سال تحصیلی جدید در نیمسال تحصیلی اول مهر ماه سال ۹۷ دوره تکمیل ظرفیت برای کنکور سراسری ۹۷ نخواهیم داشت.

“حذف تکمیل ظرفیت در راستای افزایش کیفیت گرایی در آموزش عالی اجرا خواهد شد”

اما آیا اینکه این مصوبه به دانشگاه ها ابلاغ شده و برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ تکمیل ظرفیت نداریم در هاله ای از ابهام هست و باید منتظر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تکمیل طرفیت کنکور سراسری ۹۷ باشیم.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟

تمام داوطلبانی که در کنکور سراسری ۹۷ مجاز شدند می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ شرکت نمایند، چه آنهایی که در انتخاب رشته اولیه قبول شده باشند و چه قبول نشده باشند؛ در واقع شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ۹۷ مجاز بودن در نتایج انتخاب رشته کنکور ۹۷ می باشد.(آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟)

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۷، شرایط اختصاصی و آخرین رتبه های قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ بدون گرفتن پیش شماره و از طریق شماره تلفن ثابت تماس حاصل نمایید و یا بر روی لینک رنگی زیر کلیک نمایید:

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۹۷

در گذشته، اگر داوطلب بعد از انتخاب رشته  کنکور سراسری ۹۷ در دوره‌های غیرروزانه قبول نمی‌شد، مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت نبود اما چند سالی است که این قانون برداشته شده است و غیرروزانه‌ها هم مشمول این طرح هستند.

“تمام افراد مجاز در انتخاب رشته می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری شرکت نمایند”

آیا برای کنکور سراسری 97 تکمیل ظرفیت داریم؟

نحوه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ به چه صورت است؟

ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ۹۷ آخرین قطعه پازل از جورچین کنکور سراسری ۹۷ خواهد بود، قبل از هرچیزی باید منتظر اعلام سازمان سنجش آموزش باشیم در باره اعلام رشته محل های دارای ظرفیت جهت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ که هر رشته همانند انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷  داری یک کدرشته است و هر داوطلب میتواند ۵۰ کد رشته انتخاب نماید.

پس با توجه به ظرفیت های موجود رشته ها و همچنین تمرکز زیاد در هنگام انتخاب رشته خود، از وجود اشتباهات جلوگیری نمایید.

اولویت های انتخابی شما در تکمیل ظرفیت مهم است در صورتی که اولویت های بعدی خود را در تکمیل ظرفیت بخواهید امکان اعتراض برای نتایج تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت.

در صورتی که داوطلبانی که انتخاب رشته موفق داشته اند و در تکمیل ظرفیت شرکت کنند، در صورت عدم قبولی در تکمیل ظرفیت، هیچ چیزی را ازدست نداده اند و فقط شانس خود را برای انتخاب رشته یا دانشگاه بهتر امتحان کرده اند.

“قبول شدن شما در تکمیل ظرفیت به منزله لغو قبولی قبلی شما خواهد بود”

زمان اعلام دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

زمان دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ در صورت انتشار از نیمه دوم آبان ماه ۹۷ منتشر خواهد شد.

شایان ذکر هست که تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ مجزا از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ خواهد بود.

برای اطلاع از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷ بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:(آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟)

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۷

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ شامل رشته های پزشکی، پیراپزشکی، مهندسی، علوم انسانی، هنر و زبان می باشد جهت مشاهده لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ کلیک کنید.

با اعلام ثبت نام تکمیل ظرفیت سراسری ۹۷ مشاوران درخت دانش با انتخاب رشته واقع بینانه و اولویت بندی بر اساس علائق و بازار کار رشته ها بهترین انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت برای شما انجام خواهند داد.

“انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد را به مشاوران تحصیلی درخت دانش بسپارید”

مشاوره غیر حضوری در مورد آیا برای کنکور سراسری ۹۷ تکمیل ظرفیت داریم؟ با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ با تلفن ثابت بدون نیاز به گرفتن کد در تمام نقاط کشور و مشاوره حضوری خود را می توانید با شماره تلگرام ۰۹۰۳۳۸۰۶۱۹۶ رزرو نمایید.

برای عضویت در خبرنامه اعلام نتایج آزمون ها در کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh درخت دانش عضو شوید.

22 نظر