مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

آموزش زبان انگلیسی

تاریخ ارسال نوشته: 16 ژانویه 2017
آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی به زبان ساده 

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

 آموزش زبان انگلیسی یکی از رشته های جذاب و پرطرفدار زیر مجموعه ی گروه آزمایشی زبان های خارجی می باشد.همگام با پیشرفت دانش و تکنولوژی، مطالعه ی زبان نیز در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است و از ره یافت دستوری کهن به زبان شناسی و در حال حاضر به علوم بنیادین دیگر نظیر روان شناسی، جامعه شناسی و عصب شناسی زبان توسعه یافته است.

در عصر حاضر علم روانشناسی در زمینه یادگیری زبان، یافته های بسیاری داشته است، آزمایش های گوناگون روی مغز انسان، نحوه ی پردازش اطلاعات، نگه داری و یادآوری آنها را تا حدودی روشن ساخته و افق های تازه ای را برای آموزش زبان خارجی گشوده است. توجه به این یافته ها ما را در شناخت مؤلفه ها یا عناصر زبان و چگونگی کاربرد آن در جامعه آگاه می سازد.

رشته آموزش زبان انگلیسی چیست؟

رشته آموزش زبان انگلیسی جز رشته های زبان خارجه بدون کنکور دانشگاه آزاد بر پایه ی همین یافته ها تدوین شده است و هدف آن تربیت دبیرانی است که با برخورداری از دانش نظری و مهارت های عملی در دوره های چهار ساله، توانایی و تسلط تدریس زبان انگلیسی را در دبیرستان کسب نمایند و ضمن دارا بودن نگرش مثبت نسبت به کار خود، نحو مطلوب از آموزش انگلیسی در دبیرستان برآیند و دانش آموزان را به فراگیری این زبان علاقه مند سازد.

کارشناسانی که به جنبه های فنی و تخصصی در آموزش زبان و ایجاد مهارت های خواندن و درک متون، تلفظ و بیان صحیح زبان انگلیسی توجه و دقت لازم را داشته باشند.

دروس پایه و اصلی

خواندن و درک مطلب، دستور نگارش، گفت و شنود، فنون یادگیری، آواشناسی تربیتی، دستور زبان پیشرفته.

دروس تخصصی

کلیات زبان شناسی، اصول و روش ترجمه، کاربرد اصلاحات، درآمدی بر ادبیات، مکالمه موضوعی، بیان شفاهی داستان، تدریس عملی راهنمایی، دو زبانگی و …

موقعیت شغلی در ایران

با توجه به اینکه اخیرا در کشور، یادگیری زبان انگلیسی گسترش یافته است، موسسات خصوصی آموزش انگلیسی  در تمام سطوح و کلاسهای آمادگی آزمون های TOFEL ، IELTS  و   همچنین آزمون های داخلی از قبیل TOLIMO , MCHE از بازار خوبی برخوردارند.فارغ التحصیلان رشته آموزش، به دلیل ارتباط دقیق رشته آموزش زبان انگلیسی با مسائل آموزش و یادگیری زبان در مقایسه با فارغ التحصیلان سایر گرایش های رشته مجموعه زبان به طور بالقوه در این زمینه موفق ترند.

دانشگاه های پذیرنده

ارومیه، بجنورد، کردستان_سنندج، مازندران، خرم آباد، بابل، کاشان، حکیم طوسی مشهد، پیام نور دانشگاه آزاد تهران ، بین المللی قزوین، ….

دانشجویان رشته آموزش زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کاردانی در دوره های روزانه و شبانه و همچنین در دانشگاه های دولتی،غیر انتفاعی، پیام نور و غیر دولتی دانشجو می پذیرد، برای اطلاع از رشته های بدون کنکور گروه زبان انگلیسی می توانید وارد سایت azmoon.org شوید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: derakhte-danesh
اینستاگرام سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد