مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

آزمون آیلتس IELTS

تاریخ ارسال نوشته: 2 مارس 2017
آزمون آیلتس IELTS

آزمون ایلتس IELTS

آزمون آیلتس IELTS برگرفته از واژگان( international English language testing system ) به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد. آزمون آیلتس یکی از با ارزش ترین آزمون های حال حاضر در سراسر جهان است که به عنوان آزمون انگلیسی شناخته می شود و در مقابل آن آزمون تافل که آزمون آمریکایی شناخته می شود جای دارد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا ساخته و برگزار می شود.

مشخصات آزمون آیلتس IELTS

نمره بندی آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ می باشد که در واقع نمره قبولی در این آزمون نداریم اما از نمره ۵ که متوسط می باشد و ۶ به بالا خوب تلقی می شود. دانشگاه های معتبر دنیا نمره آیلتس را در سطح ۷ به بالا می پذیرند.

این آزمون( آزمون آیلتس ielts )از ۴ بخش تشکل می شود که شامل:

شنیداری Listening

خواندن Reading

نوشتن Writing

مکالمه Speaking

متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه حداقل نمره ایی را مشخص کرده اند که اکثر دانشگاه ها ۶٫۵ می باشد و باید نمره هر بخش از ۶ کمتر نباشد. البته دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو معمولا به انتخاب خود و متفاوت می باشند مانند کانادا که نمره ۷ را حداقل خود قرار داده اند، و بقیه دانشگاه ها شاید پایین تر باشد.

مراحل پاسخ دهی به سوالات و نحوه آزمون آیلتس IELTS

هر آزمونی که بخواهیمدر روز آمتحان ابتدا باید سوالات شنیدار را جواب دهند و بعد از آن به خواندن و در اخرین مرحله ی آزمون نظری نوشتاری را امتحان می دهند. و آزمون عملی آن که شامل مکالمه می باشد در روز امتحان اعلام می شود، که زمان مرحله آخر در چه زمانی خواهد بود.

داوطلبان آزمون آیلتش باید حتما از این اطلاع داشته باشند که در روز امتحان باید با مداد جواب دهند.

نتایج آزمون آیلتس IELTS

نتایج آزمون در دو هفته تا سه هفته بعد از آزمون اعلام می شود، و کارنامه فرد مورد نظر حتما به دست خود آزمون دهنده تحویل داده خواهد شد نه کسی دیگر.

درخواست برای ارائه گواهی و کارنامه برای کسانی که آزمون داده اند حداکثر ۵ بار می باشد و بیشتر از آن باید برای دریافت درخواست موردنظر پول پرداخت شود. مدت زمان دریافت مردک آیلتس در اینجا خیلی مهم می باشد چرا که خیلی از دانشگاه های معتبر دنیا، برای پذیرش دانشجو مدت زمان انقضا مدرک مورد نظر را کمتر از دو سال می دانند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در باب موضوع آزمون تافل می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هزینه و محل برگزاری آزمون تافل

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوره درخت دانش، با مشاوران مجرب خود در تمامی سطوح و مقاطع آموزشی از جمله، برگزاری آزمون ها، انتخاب رشته کنکور، استرس پس از کنکور و …در خدمت شما دوستان عزیز خواهد بود. دوستان عزیز برای ارتباط با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳ تماس گرفته، در کمترین زمان و با کمترین هزینه پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

 

هیچ نظری وجود ندارد