مطالب تصادفی

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت زمان اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت ؟ شرایط و زمان ثبت نام کنکور...

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را چگونه انجام دهیم؟ زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 دفترچه...

ضرایب دروس امتحانی پایه دهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان سال ۹۹

در این مقاله سعی داریم شرایط و زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان را خدمت داوطلبان عزیز به صورت مفید توضیح...

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

چگونه انتخاب رشته کنیم؟ (مطالعه مقاله) ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99؟ انتخاب...

تحصیل رایگان در آلمان

تاریخ ارسال نوشته: 25 فوریه 2017
تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

آلمان را قلب اروپا می گویند و این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی و موقعیت کار و شرایط زندگی و دانشگاه های متعدد و خوب هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی، شرایط خوبی را دارد، همیشه مقصد مطمئنی برای کسانی که تصمیم به مهاجرت یا ادامه تحصیل گرفته اند بوده و هست.

همچنین می توان در نظر گرفت که کشور آلمان همیشه شرایط را برای جذب نیروی کارامد و تحصیل کرده فراهم میکند و با توجه به صنعتی بودن کشور، بازار کار فوق العاده ای را برای مهندسین در دسترس قرار می دهد.

شرایط تحصیل در آلمان

در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی می توان ادامه تحصیل داد و مهمترین نکته در مورد ادامه تحصیل در آلمان رایگان بودن تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان است. اما دانشگاه هایی هم وجود دارند که برای هر ترم ۲۵۰ یا ۵۰۰ یورو شهریه دریافت می کنند. برای افرادی که تصمیم به ادامه تحصیل در این کشور را دارند مهمترین گزینه می تواند زبان انگلیسی یا آلمانی باشد.

اگر می خواهید به زبان آلمانی درس بخوانید با توجه به دانشگاه انتخابی شما ، شما به سطح B1 یا B2 از زبان آلمانی طبق جدول CEF احتیاج خواهید داشت اگر می خواهید به زبان انگلیسی در کشور آلمان ادامه تحصیل بدهید با توجه به رشته شما و دانشگاه حداقل به IELTS ACADEMIC با نمره ۶٫۵ و یا iBT با نمره ۷۲ احتیاج خواهید داشت. البته برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها ارائه GRE یا GMAT نیز اجباری است.

برای ارائه مدارک ، شما باید مدارک خود را قبل از مهلت تعیین شده ارسال نمایید.
آخرین فرصت ارسال مدارک برای ترم مهر ، ۲۵ June است و برای ترم فروردین ، ۲۵ January می باشد.

هزینه های پروسه مهاجرت دانشجویی

تحصیل رایگان در آلمان صحت دارد اما شما باید یک لیست هزینه برای پروسه خود در نظر بگیرید.

هزینه های تقریبی تحصیل رایگان در آلمان این لیست عبارتست از:
هزینه های ترجمه های اولیه : با نرخ فعلی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان
هزینه های کلاس زبان انگلیسی : با توجه به سطح زبان فعلی شما و نمره مورد نیاز ثبت نام آزمون IELTS یا iBT : با قیمت فعلی حدود ۷۰۰ هزار تومان
کلاس زبان آلمانیباتوجه به زمان باقی مانده شما تا رفتن
ترجمه نهایی با مهر سفارت : حدود ۶۰۰ هزار تومان هزینه های مربوط به اخذ پاسپورت
هزینه های مربوط به دریافت وقت سفارت عوارض خروج از کشور هزینه زندگی یکسال اول : ۸۰۴۰ یورو

هزینه های زندگی در آلمان(تحصیل رایگان در آلمان)

با توجه به اینکه نوع زندگی هر شخص متفاوت است به بررسی شیوه زندگی متعادل دانشجویی می پردازیم.  با توجه به تعریف سبد زندگی دانشجویی در آلمان ، که شامل هزینه مسکن ، هزینه خوراک ، هزینه رفت و آمد ، هزینه خرید مایحتاج می باشد شما باید مبلغ ۶۴۰ یورو در ماه را در نظر بگیرید.

این را هم باید در نظر داشت که این هزینه کاملا به شما و شهر مورد نظر شما بستگی دارد ، به وفور می توان افرادی را یافت که با هزینه ماهیانه ۴۰۰ یورو و یا ۸۰۰ یورو زندگی دانشجویی خود را می گذرانند.

وضعیت نرخ مالیات در آلمان

در آلمان بیمه عمومی اجباری است و اگر سن شما زیر ۳۰ سال باشد با بیمه دانشجویی تقریبا باید ۱۰۰ یورو تا ۲۰۰ یورو در سال پرداخت شود اما اگر بالای ۳۰ سال باشید این هزینه حدود ۶۰۰ یورو در سال خواهد بود.
مالیات بر درآمد در آلمان برای افراد مجرد ۴۰ درصد درآمد سالیانه و برای افراد متاهل ۲۵ درصد است. همینطور در صورت داشتن شغل ، ۱۰ درصد از درامد سالانه شما به عنوان بیمه کسر خواهد شد.

کسب درآمد در آلمان

دوره دکتری در آلمان به صورت Job است و شما می توانید از درآمد های آن استفاده کنید. حداقل حقوق کارگر در آلمان ساعتی ۸ یورو است و حداقل حقوق سالیانه برای کارگر تقریبا ۳۰ هزار یورو می باشد و این رقم برای مهندسین حداقل سالی ۴۰ هزار یورو می باشد.

اما وقتی شما در مقطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنید مانند اکثر کشور های دنیا تنها اجازه هفته ای ۲۰ ساعت کار دارید به شرطی که درآمد شما از ماهی ۴۰۰ یورو تجاوز نکند
پس باید این قضیه را در نظر داشته باشید که وقتی در مقطعی غیر از دکتری در حال تحصیل هستید نمی توانید همه هزینه های زندگی را خودتان به تنهایی تامین نمایید
ضمنا برای وارد شدن به جامعه آلمان و کار کردن ، تسلط به زبان آلمانی بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

شما هم می توانید از تحصیل رایگان در آلمان بهره ببرید.

راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۳

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرامسامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

هیچ نظری وجود ندارد